کمر و مشکلات عضلات، سیاتیک و درمان با گیاهان دارویی

  بیماریهای شایع کمر و ستون فقرات   

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

کمر و مشکلات آن از جمله کمر درد یکی از شایع ترین اختلالاتی است که از هر 5 نفر، یک نفر در دوران زندگی به آن مبتلا می شود. ساختمان پشت شامل مجموعه ای است که از مهره های استخوانی، دیسک ها، نخاع، اعصاب، عضلات و رباط ها تشکیل یافته است. مشکلات پشت ممکن است ناشی از اختلال در هر یک از اجزا فوق باشد که معمولاً بسیار ناراحت کننده می باشد. پوکی استخوان یا التهاب مفاصل می تواند علت کمر درد باشند. همچنین انحراف ستون مهره ها  به یک سمت و یا لغزش یک مهره روی مهره دیگر میتواند باعث ناراحتی شدید در ناحیه کمر گردد. علت دیگر درد می تواند لغزیدگی یا فتق دیسک ای بین مهره ای باشد که این درد به کفل ها، ران و پاها نیز انتشار می یابد.

از دیگر قسمتهایی که میتواند موجب ناراحتی و درد کمر گردد ستون فقرات می باشد. ستون فقرات بخشی بسیار مهم و منحصر بفرد ساختار اسکلت بدن انسان است و حدود 2/5 ارتفاع کل بدن را تشکیل می‌دهد. ستون‌ فقرات شامل 7 مهره گردنی، 12 مهره سینه‌ای، 5 مهره کمری، 5 مهره‌ خارجی، 5 تکه استخوان خاجی و 4 مهره‌ دنبالچه‌ای است.

بیماریهای کمر

سایر قسمتهای تاثیر گذار بر کمر

با شروع از نخستین مهره گردنی به طرف استخوان خاجی، بین هر دو مهره‌ی مجاور، دیسک‌های بین مهره‌ای از جنس فیبروکاتیلاژ که یک ساختمان داخلی نرم و خمیر مانند لاستیک‌ دارد تشکیل شده است. این دیسک ها از نوع مفاصل بسیار قوی به شمار آمده و حرکات مختلف ستون مهره ها را ممکن می سازد و نیز ضربات آنی را به خود جذب می کند. این دیسک‌ها در اثر فشار زیاد، صاف و پهن شده و از فضای بین مهره‌ای بیرون می‌زنند.

از دیگر مشکلات می توان به مشکلات مفصلها، عضلات، روماتیسم و سیاتیک اشاره نمود. با توجه به گستردگی بیماری و شیوع مشکلات مختلف آن، در این مقاله به بررسی مشکلات مختلف و راههای درمان گیاهی هریک می پردازیم. با ما باشید.

 

  بیماریهای شایع کمر و ستون فقرات

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *