بیماریهای چشم

چشم ، معرفی راه های سلامتی و تقویت چشم و درمان بیماری های چشمی

 چشم ، تقویت و درمان بیماریهای چشمی

چشم باعث دید و روشنی بخش جان و تن است. این عضو بدن جزء حساس ترین اعضای بدن می باشد. لذا به سبب اهمیت و حساس بودن این عضو، حفاظت و نگهداری آن بسیار مهم و لازم است. چشم یک محوطه تاریک است که صورت های اشیاء درآن منعکس می شود. در این پست به بررسی راه های تقویت و بینایی دید، راه های درمان تنبلی چشم، درمان بیماریها و مشکلات چشم، درمان درد چشم، تورم و خارش پلک، درمان شب کوری، درمان زردی آن، درمان آب ریزش و درمان ناخنک می پردازیم. با ما باشید …

بیماریهای چشم

ساختار داخلی چشم

از اجزای داخلی تشکیل دهنده چشم می توان به قرنیه، عنبیه، عدسی، عصب بینایی اشاره نمود.

قرنیه یک بافت شفاف است که ضخامت آن در افراد بالغ به طور متوسط در مرکز برابر با 0.52 میلی متر و در اطراف 0.65 میلی متر است. یکی از بیماری های قرنیه زخم قرنیه است که در اثر کمبود ویتامین  A به وجود می آید.

عنبیه دارای سطحی صاف و یک سوراخ گرد مرکزی به نام مردمک است. عنبیه در مجاورت سطح قدامی عدسی قرار دارد.

عدسی بی رنگ و شفاف است و ضخامت آن تقریبا 4 میلی متر و قطر 9 میلی متر دارد. عدسی در پشت عنبیه آویزان است و در آن هیچ گونه اعصاب و عروق خونی وجود ندارد. کار عدسی متمرکز کردن تصاویر بر روی شبکیه است. یکی از بیماریهای عدسی، کدورت عدسی یا کاناراکت می باشد که معمولاً از 60 سالگی شیوع پیدا می کند.

عصب بینایی مجموعه ای از رشته عصب هایی است که چشم را به مغز متصل می کند و باعث ارتباط چشم با مغز می گردد و در صورتی که آسیب ببیند قابل ترمیم نخواهد بود.

غده اشکی بیشترین قسمت مایع اشک را تولید می کند. اشک به صورت لایه ای بسیار نازک روی سطح قرنیه، آن را به یک سطح شفاف و صاف تبدیل می کند و نیز مرطوب کننده چشم بوده و اثر میکروب کشی دارد.

عضلات خارجی چشم

از عضلات خارجی می توان به 6 عضله خارجی که حرکت چشم را کنترل می کنند، ابرو، پلک و مژه اشاره نمود.

در ادامه با ما باشید تا شما را با نسخه های گیاهی تقویت و سلامتی چشم، درمان درد چشم، درمان بیماری های بینایی، درمان مشکلات پلک و مژه و درمان ناخنک و زردی چشم و مسائل مربوط با چشم آشنا کنیم.

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *