مزایا و فواید زعفران

زعفران، فواید و خواص درمانی

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

زعفران گیاهی است که با طعم ، عطر  و خواص درمانی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها استفاده می گردد. این گیاه بسیار مفید که در نقاط مختلف ایران نیز می روید در درمان بسیاری ار بیماریها همچون درمان زود انزالی مردان، درمان اسهال، درمان بیماریهای قلبی، مراقبتهای قلبی، درمان سرفه  استفاده میشود. این گیاه نشاط آور می باشد.

 

تیره گیاه :    .Crocus sativus L

نام انگلیسی گیاه :   Crocus , Dye – Saffron  , True- Saffron , Saffron

نام فارسی گیاه :   زعفران

خواص زعفران

ویژگی های ظاهری زعفران

زعفران گیاهی چند ساله، به ارتفاع  10 تا 30 سانتیمتر و دارای پیازی سخت، مدور، گوشتدار و پوشیده از غشاهای نازک و قهوه ­ای رنگ است.  از وسط پیاز زعفران که در واقع قاعده ساقه گیاه به حساب می­ آید، تعدادی برگ­های باریک و دراز خارج می­شود که سطح فوقانی آنها، رنگ سبز ولی سطح تحتانی آنها، رنگ سبز روشن دارد. از وسط آنها نیز ساقه مولد گل خارج می­شود که در انتها به یک تا 3 غنچه مولد گل ختم می­گردد. این غنچه­ ها معمولأ در فاصله ماه­های مهر تا آذر مبدل به گل می­شوند.

گل­های زعفران با ظاهر لوله­ای باریک و دراز منتهی به 6 تقسیم بزرگ اند. رنگ بنفش و یا برحسب واریته­ های گیاه، رنگ­های گلی و ارغوانی دارند. تعداد پرچم آنها 3 و مادگی آنها مرکب از خامه دراز منتهی به کلاله سه شاخه، به رنگ قرمز نارنجی است. قسمت مورد استفاده این گیاه، ناحیه انتهای خامه و کلاله آن است که تحت نام زعفران وارد بازار تجارت می­شود.

روش تکثیر زعفران

تکثیر این گیاه به وسیله پیاز و در اواسط تیرماه باید صورت گیرد. بدین نحو که آنها را در امتداد یک خط مستقیم و به فاصله کمی از یکدیگر می­ کارند. زمین زراعتی باید کاملأ اصلاح شده، کوددار و سبک باشد. در پرورش آن باید همواره توجه کامل داشت که گیاه، مورد حمله قارچ­های طفیلی قرار نگیرد زیرا چنانچه دیده می­شود معمولأ پیاز سخت آن که درون زمین جای دارد، مورد حمله قارچی به نام  .Rhizoct onia  violcaea Thl قرار گرفته پس از مدت کوتاهی می­ پوسد و خسارت کلی به مزرعه کشت وارد می­ آورد.

کلاله و ناحیۀ انتهائی خامه گل که تنها قسمت مورد استفاده گیاه است به صورت الیافی به رنگ قرمز نارنجی تیره (در ناحیه کلاله) می­ باشد. همراه بودن خامه با کلاله­ های مذکور که در واقع نمی­توان آن را نوعی تقلب ذکر کرد، از قیمت و ارزش زعفران می­کاهد. کلاله سه شاخه زعفران، ظاهری بوق شکل دارد و قسمت آزاد آن که دهانه بوق را تشکیل می­دهد، دندانه ­دار است. بوی آن قوی، معطر و طعمش تلخ و کمی تند است.

در ادامه بخوانید:  رنگ مو گیاهی بسازید

 

محل رویش زعفران

رویشگاه اولیه زعفران دامنه های زاگرس بویژه الوند بوده و اکنون در خراسان، یزد، کرمانشاه و همدان کشت می شود. 90 درصد زعفران دنیا در ایران تولید میشود. نواحی دیگری از آسیا مانند افغانستان و مناطق نیمه خشک چین هم در حال توسعه کشت زعفران هستند هرچند امروزه با توسعه­ ای که پرورش آن پیدا نموده در نواحی مختلف یافت می­گردد.

خواص درمانی زعفران

زعفران از طرفی به علت دارا بودن مواد تلخ، موجبات سهولت هضم را فراهم می­سازد و از طرف دیگر به علت داشتن اسانس، اثر محرک بر روی سلسله اعصاب دارد. از نظر درمانی دارای اثر مسکن بر روی اعصاب سطحی بدن است. در طب عوام برای آن اثر قاعد­ه­ آور قائل­ هستند و معتقدند که با مصرف آن، موجبات خونریزی در فواصل قاعدگی و حتی سقط جنین فراهم می­شود. درباره سمی بودن زعفران، مطالب اغراق­ آمیز در بعضی کتب داروئی بیان گردیده و بین مردم به غلط چنین شهرت یافته است زیرا در بررسی­ های دانشمندان مختلف و آزمایش­هائی که بر روی حیوانات بعمل آمده خلاف آن ثابت گردیده است. با خوراندن 36 گرم عصاره زعفران در طی 36 روز به یک سگ، هیچ گونه عارضه مسمومیت در جانور ظاهر نشده است.

از دیگر خواص زعفران می توان به درمان سردرد، درمان افسردگی، اسهال، درمان بی اشتهایی، موثر در برطرف کردن استرس، درمان زود انزالی، بیماریهای قلبی، نشاط آور، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، خون ساز، مفید برای کلیه و مثانه  را برشمرد.

سایر خواص درمانی

زعفران اثر مسکن سرفه در برونشیت­ های مزمن دارد و آن نیز به علت اثر بی حس کننده آن بر روی انتهای اعصاب حبا ب­های ریوی است. از زعفران می­توان جهت رفع بی­خوابی­های منشاء تحریکات مغزی، حالات تشنجی و درد دندان استفاده بعمل آورد.

از نظر درمانی، به علت دارا بودن اثر ضد التهاب، جهت رفع ناراحتی گلو، سرفه، همچنین در موارد افزایش و عمق حرکات تنفسی (hyperpnea) و ناراحتی­های ریوی بکار می­رود. بررسی­های جدید نشان داده است که عصاره الکلی آن (الکل اتیلیک) در خرگوش، باعث بالا رفتن فشار خون و در عین حال، زیاد شدن ضربان نبض و دامنه آن می­شود. بعلاوه اثر ضدقارچ دارد. مقدار مصرف آن 6 تا 9 گرم در روز است.

زعفران و درمان بیماریها

در ادامه به بیماریهایی که زعفران در درمان آنها نقش دارد می پردازیم.

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *