سینه های زیبا

سینه ، درمان بیماریهای سینه و حفظ زیبایی و کوچک نگه داشتن سینه

  درمان بیماریهای سینه، زیبایی سینه

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

سینه اکثر دختران از سنین 9 تا 11 سالگی شروع به رشد میکند، اما این فرایند می توان خیلی زودتر یا دیرتر نیز شروع شود. برخی از پسران نیز در هنگام بلوغ دچار مقداری رشد سینه میشوند. در هنگام بارداری پستان خانمها بزرگ شده و حتی وزن آن ممکن است 2 برابر گردد و این به دلیل تکثیر و رشد سلولهای تولید کننده شیر و توسعه سیستم مجاری شیری می باشد.

با افزایش سن، تمام بافتهای بدن شروع به از دست دادن حالت ارتجاعی خود میکنند که پستان ها نیز از ین حالت مستثنی نیستند و شل و آویزان میشوند. بعد از یائسگی در اثر کاهش هورمون استروژن در خانمها، غدد شیری داخل پستان نیز کوچک و لذا پستان ها کوچکتر می شوند.

سینه یکی از اندام های آسیب پذیر خانمها می باشد  به همین دلیل باید در صورت مشاهده هرگونه تغییری در پستان، چه در قسمت داخلی پستان، چه پوست آن و یا نوک پستان بلافاصله اقدام به مشاوره و درمان نمایند. لازم به ذکر است که از هر 10 توده ای که در پستان پیدا میشود 9 تای آن غیر سرطانی است. حتی اگر توده ای سرطانی باشد با تشخیص زودرس و به موقع و درمان مناسب، احتمال معالجه کامل آن افزایش می یابد.

مشکلات و بیماریهای پستان

اغلب دردهای پستان دردهای شدیدی نیستند و بسیاری از خانمها این دردها را به سادگی به عنوان دردهای مربوط به تغییرات طبیعی دوره پریود می پذیرند. به عنوان یک قانون کلی، درد نشانه ای از یک مشکل است اما در مورد سینه به اینگونه نیست و به ندرت ، درد پستان نشانه ای از مشکلات خاص و جدی پستان می باشند. در واقع سرطان پستان معمولاً هیچ دردی ندارند .

در ادامه بخوانید:  درمان بیماریهای رحم با گیاهان دارویی

از دیگر مشکلات و مسائل پستان ها میتوان به درمان ورم و درد پستان، کیست های پستان، شقاق سر پستان، عفونت پستان و مسائل زیبایی پستان که برای هر خانمی در هر رده سنی حائز اهمیت است از جمله سفت کردن پستان ها و یا کوچک کردن سایز پستان ها اشاره نمود. لذا به دلیل اهمیت سلامت و درمان بیماریهای پستان و زیبایی سینه در این پست بر آن شدیم تا نسخه های گیاهی داشتن سینه های زیبا، درمان بیماریهای پستان و سرطان پستان را ارائه نمائیم. با ما باشید.


مطالب زیر را حتما بخوانید


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *