رنگ موی گیاهی

 رنگ موی گیاهی 

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

رنگ موهای گیاهی مانند رنگ موهای شیمیایی رنگهای زیادی ندارند ولی به موها آسیب نمی رساند و در عوض باعث تقویت موهای سر نیز می شوند و نیز رنگ موهای گیاهی معمولا دوام زیادی دارند. در رنگ کردن مو به این  مورد مهم دقت کنید که مصرف هر جور رنگ مو حتی گیاهی سبب سفیدی بیشتر موها می شود. در ادامه به معرفی چند رنگ موی گیاهی و روشهای جلوگیری از سفید شدن موهای سر می پردازیم، با ما باشید.

 

رنگ مو گیاهی

طلایی کردن مو

برای اینکه موهای شما رنگ طلایی به خود بگیرد ، یک برابر مازو، دوبرابر زردچوبه، سه برابر باقلای مصری، پنج برابر پوست دانه های سماق را در آب جوش ریخته و به مدت یک هفته بماند بعد برموها مالیده و بعد از چند ساعت بشویید.

قرمز کردن رنگ مو

پیشنهاد 1:

برای اینکه رنگ موی شما به رنگ قرمز تبدیل شود ، سعد کوفی و کندر را نرم بسایید و در مقداری آب بجوشانید تا کمی آب باقی بماند. پس از شستن و خشک کردن موها ، آنرا بر موها مالیده و بعد از مدتی سر را بشویید. از حنا نیز می توانید به تنهایی برای قرمز کردن رنگ مو استفاده نمائید.

پیشنهاد 2:

10 گرم باقلای مصری، 10 گرم مرمکی و 20 گرم شوره را باهم بسایید ، با کمی آب خاکستر چوب گل رز و یا آب جوشانده کندر مخلوط کنید و بر موها مالیده و پس از مدتی شستشو دهید.

خرمایی کردن مو

برای خرمایی کردن موهای سفید خود، صمغ درخت کاج، زعفران ساییده شده، حنا و زاج سفید را در سرکه حل نموده و بر موها بمالید و پس از مدتی بشویید.

توجه: اگر تهیه صمغ کاج میسر نبود میتوانید پوست درخت کاج را کوبیده و بجوشانید تا آب غلیظی به دست بیاید و مقداری از آن آب را به جای صمغ استفاده نمایید.

کم رنگ کردن موهای مشکی

اگر موهای شما بسیار مشکی تیره است و میخواهید از سیاهی آن کاسته شود مرصاف و شوره را باهم به طور مساوی مخلوط کرده و با آب خمیر نمایید و برموها بمالید و پس از 24 ساعت به حمام رفته و سر را بشویید و یا به جای این کارها موها را با آب اکسیژنه بشویید.

درمان سفیدی مو قبل از موعد

برخی افراد در سنین جوانی و یا قبل از موعد، به علت کمبود حرارت غریزی یا کثرت رطوبت در بدن یا رقیق شدن خون یا شستشوی موها با آب بسیار گرم و برخی دلایل دیگر موهایشان زود سفید میشود. در این صورت باید مدتی طولانی از خوردن ترشیجات، لبنیات، بنفشه، کافور ، یاسمن ، گلاب، عطریات سرد، حمام رفتن بیش از حد، گریه ، غم و اندوه ، ناراحتی و عصبانیت پرهیز شود.

پیشنهاد 1:

10 گرم بابونه ، 10 گرم شیطرج، 10 گرم نخودالوند، 10 گرم فلفل سیاه، 10 گرم زنجبیل، 10 گرم دارچین، 20 گرم ثعلب،20 گرم دانه های مغز میوه کاج، 50 گرم آمله مقشر و 100 گرم هلیله سیاه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. سپس یک کیلو مویز بدون هسته را بکوبید تا به صورت خمیر دربیاید. سپس داروهای ساییده شده را با 50 گرم پودر نارگیل و یک کیلو عسل بدون موم خوب مخلوط نموده ودر جای خنک نگهداری کنید. هر روز صبح ، ظهر و شب به اندازه یک مغز بادام از آنرا بخورید و ادامه دهید تا دارو تمام شود.

پیشگیری از سفید شدن موها

اگر میخواهید موهای شما سفید نشود و رنگ خود را حفظ کند از ماست شیرین و تازه، سوپ سبوس برنج با ماست شیرین و تازه، آب دم کرده سبوس یا چلتوک برنج، سیر و ویتامین ب کمپلکس بیشتر استفاده نمایید. هر روز صبح ناشتا، آب چغندر خام را گرفته و با ماست شیرین و تازه مخلوط و میل نمایید.

پیشنهاد 1:

گهگاه آب برگ ریواس تازه را گرفته و شب هنگام خواب بر موها و پوست سر بمالید.

پیشنهاد 2:

هرچندوقت یکبار به مدت یک هفته ، هر روز سر و موها را با آب جوشانده هلیله سیاه کوبیده شده بشویید.

پیشنهاد 3:

خرنوب کوبیده و حنا را مساوی مخلوط کرده با اب گرم خمیر نمایید و بر سر ببندید. همچنین باید هر روز نصف قاشق چای خوری هلیله سیاه کوبیده شده را در دهان ریخته و با اب بخورید و این کارها را مدت زیادی تکرار نمایید.

 در ادامه بخوانید:  شامپو و صابونهای گیاهی

 

مشکی کردن موهای سفید

اگر میخواهید موهای سفید شما سیاه شود حداقل به مدت یکسال هر شب نصف قاشق چایخوری هلیله سیاه کوبیده را دردهان بریزید و بخورید ، هر روز به مقدار زیادی والک بخورید ، سیر، سبوس برنج با ماست شیرین تازه را نیز گهگاه مصرف نمایید

پیشنهاد 1:

همیشه در حمام با آب جوشانده برگ کنجد سر را بشویید.

پیشنهاد 2:

برگ کنجد کوبیده را با حنا مخلوط کرده و با آب گرم خمیر کنید و بر سر ضماد نمایید.

پیشنهاد 3:

آمله، رنگ برگ و حنا را مخلوط کرده و نرم بسایید. سپس با آب جوشانده سماق کوبیده شده خمیر نموده و به مدت 2 ساعت بر سر ببندید.

پیشنهاد 4:

برگ و میوه تمشک را هرشب بکوبید و بر سر ضماد نمایید.

پیشنهاد 5:

گل شقایق خشک ومورد را با آب گرم خمیر نموده برسر بمالید و پس از چند ساعت بشویید.

پیشنهاد 6:

مدتی هر روز سر را با آب انبه بشویید.

پیشنهاد 7:

موها را با آب توتیا بشویید.

پیشنهاد 8:

میخک ساییده شده را با حنا به نسبت مساوی با روغن زیتون مخلوط کنید و به سر بمالید.

پیشنهاد 10:

به مقدار 3 قاشق از برگ‌هاي خشك شده بابونه را با 3 ليوان آب مخلوط كنيد. آن را روي حرارت بگذاريد و اجازه دهيد تا نصف آب آن باقي بماند، جوشانده را صاف كنيد و تمام برگ‌هاي خشك را با كمك صافي جدا كنيد و اجازه دهيد اين عصاره سرد شود. هر روز بعد از شامپو كردن موها با شامپوي گياهي  از اين عصاره براي شست‌وشوي موهاي‌تان استفاده كنيد و اجازه دهيد روي موهاي‌تان خشك شود


 با خواص گیاهان موثر در تهیه رنگ مو گیاهی بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *