درمان میخچه

درمان میخچه

درمان گیاهی میخچه

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

مشهور است که هرکس خرما را با ته آن میل کند انگشت پای او میخچه می شود، در صورتی که عقربک، میخچه، دمل، گوشه کردن انگشتان و ترک در پاشنه پا، همه و همه در اثر کندی کلیه و کبد یا در اثر کثافات خون می باشد یا از اثر کثافاتی مانند گرد و خاک و غبار و یا از ثقالت و سنگینی معده خواهد بود و اگر معده از ثقالت پاک باشد و خون شفاف، هرگز هیچ یک از این گونه امراض عارض انسان نمی شود.

درمان میخچه

میخچه

برای علاج، اولاً باید کفش راحت بپوشید و تصفیه خون انجام دهید و از خوردن آش آب غوره، آش تمر و آب عناب غافل نشوید، ثانیاً اگر میخچه بزرگ شده است باید روی آن را با تیغ یا چاقوی تیز گه گاهی ببرید تا بزرگ نشود و طوری داخل کفش قرار دهید که بر آن فشار نیاورد و روی آن را مشمع میخچه بیاندازید، پس از چند مرتبه که مشمع انداختید بدون زحمت ریشه آن بیرون خواهد آمد.

نسخه های گیاهی درمان میخچه

پیشنهاد 1:

ته چوب کبریت یا قطعه چوب باریکی را داخل جوهرنمک و یا تیزاب فرو کنید و آن مواد را روی میخچه بمالید و چند دقیقه صبر کنید و باز تکرار کرده و این کار را چند بار با فاصله انجام دهید تا رنگ میخچه کاملاً تغییر کند و مواظب باشید به گوشت بدن نمالید که ایجاد زخم می کند. پس از چند روز زخم حالت بهبودی پیدا کرده و به کلی از بین می رود.

پیشنهاد 2:

برگ های زنبق تازه را بکوبید و روی آن بگذارید و هرچند ساعت یک بار عوض کنید.

پیشنهاد 3:

انجیر کال یا برگ درخت انجیر یا برگ جوان درخت گردو را بکنید وشیره ای که از ته آن تراوش می کند را روی میخچه بمالید و روزی چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا به مرور برطرف شود.

پیشنهاد 4:

شیره تازه ی گیاه مامیران را روزی سه مرتبه روی میخچه بمالید.

پیشنهاد 5:

روزی سه مرتبه، هربار سیر را از وسط به دونیم کرده و قسمت داخلی آن را روی میخچه بگذارید و یا کمی سیر کوبیده شده را روی آن گذاشته و رویش را ببندید. همچنین می توانید از سیر پخته شده داغ به همین طریق استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:  درمان واریس با گیاهان دارویی

 

درمان ریشه کردگی انگشت

اگر انگشتان دست یا پا ریشه کرده است، آب پرتقال، آب لیمو، پیاز، جعفری، کاهو و سبزیجات تازه زیاد بخورید و نمک و زیره را نرم بسایید و شب ها بر آن ضماد گذارید و صبح ها که باز کردید با روغن زیتون چرب کنید.

درمان ورم و گوشه کردگی انگشت

پیشنهاد 1:

اگرانگشت گوشه یا ورم کرده باشد، باید شلغم را بپزید، بعد له کنید و بر آن ضماد گذارید.

پیشنهاد 2:

یک مشت گل باقلا را در یک لیتر آب، نیم ساعت بجوشانید و تا گرم است مدتی انگشتان را در آن نگه دارید و روزی چند مرتبه گرم کرده و تکرار کنید.


 با خواص گیاهان موثر در درمان میخچه بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *