لاغری ، درمان لاغری با گیاهان دارویی و صبحانه های چاق کننده

 نسخه های گیاهی درمان لاغری 

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

امروزه بیشتر شاهد افرادی هستیم که در پی لاغر کردن خود از هر اقدامی کوتاهی نمیکنند. اما در این میان، هستند کسانی که بنا به دلایل عصبی یا مشکلات گوارشی و غیره ، لاغر بوده و به دنبال درمان لاغری خود و رسیدن به وزن متعارف و مناسب قد خود هستند. لذا در این مقاله به بررسی راههای گیاهی درمان لاغری، چاق شدن افراد لاغر و چاق کردن یک عضو بدن با استفاده از خوراکی ها و گیاهان می پردازیم.

درمان لاغری

درمان لاغری

اگر لاغر و ضعیف هستید و میل دارید که برطرف شود؛ از گرمک، توت‌فرنگی، موز، آب‌انگور زرد و رسیده، ذرت، خرما، کلم‌قرمز، سیب‌زمینی، نخود، کته‌ برنج، کته‌ برنج با پرتقال، نان‌ سبوس‌دار برشته، قند، مرباها، تخم‌ شنبلیله، شیرگاو و نان با پنیر و مرزه زیاد استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید هر صبح ناشتا مقداری خاکشیر را با آب هویج میل کنید.

پیشنهاد 1:

به عنوان درمان قبل از هر حمام روغن سیر را به ستون فقرات خود بمالید.

پیشنهاد 2:

کندر، صمغ عربی، کتیرا پیچ، ثعلب و مصطکی رومی را به نسبت مساوی نرم بسایید و هر روز صبح قبل از صبحانه یک قاشق چای‌خوری از آن را با یک لیوان آب گرمک یا یک لیوان شیر مخلوط کرده و بنوشید.

پیشنهاد 3:

آب کلم‌‌ قرمز را بگیرید و با دو برابر آن شکر بجوشانید تا قوام آید و صبح،‌ ظهر و شب، هربار مقداری از آن شربت را با دو برابر آن آب‌ گریپ‌ فوروت مخلوط کرده و بنوشید.

پیشنهاد 4:

یک هفته روزی یک لیتر شیر بنوشید و به جای تمام غذاهای روزانه انواع میوه بخورید و پس از یک هفته مقدار شیر را به مرور زیاد کنید تا به سه لیتر برسد و چند هفته این رژیم را ادامه دهید.

لاغری بدن از مرض قند

 در صورتی که لاغری و ضعیفی بدن از اثر مرض قند (دیابت) باشد باید ضمن پرهیز از خوردن هر خوراک شیرین و مصرف به موقع داروی مربوط به درمان دیابت؛ باید از قلقاسی یا همان سیب‌زمینی ترشی هر روز استفاده کنید.

 در ادامه بخوانید:   تقویت عمومی بدن با گیاهان دارویی

 

چاق شدن افراد لاغر

موارد پرهیز :  ترشی‌جات، سرکه، هندوانه، گیلاس، پرتقال ترش، لیموترش، آب‌غوره، هلو، آلو، آلوچه، لواشک‌ها، کاهو، پیاز و مصرف دخانیات، هم‌چنین پرهیز کنید از پیاده‌روی‌ها یا دویدن یا ورزش‌های طولانی و سنگین، کارهای سخت و سنگین و اعمالی که باعث عرق‌ریزی فراوان می‌شوند، نیز از ماندن در مکان‌های بسیارگرم، بی‌خوابی شب و فعالیت‌های جنسی و بالا رفتن از کوه و تپه و پله و گریه ، غم و غصه و ناراحتی و عصبانیت نیز پرهیز شود.

خوراکی های مفید :  گوشت، کباب، نان با کره و خرما، کته‌ برنج با پرتقال شیرین، شیرگاو با عسل، شیرگاومیش، شیرخر با شکر، گوشت شتر یا کوهان شتر، نان‌قندی، شیرینی‌های قنادی، چربی‌جات، زرده‌ تخم‌مرغ خام مخلوط با شیر و عسل، انگور زرد و رسیده، موز، توت‌خشک، انجیرخشک، سنجد، ذرت، کشمش، چغندرلبویی، کلم، هویج یا آب هویج، خربزه، پسته، فندق، بادام، گردو، قند، عسل، خرما، نخود یا نخودچی، کنجد، یونجه یا تخم‌ یونجه یا عرق‌ یونجه و مربای بادام.

چاق شدن صورت

برای چاق شدن صورت می توان از موارد زیر استفاده نمود : مصرف قرص ویتامین E سه روز در هفته، مصرف جوانه گندم، هویج، ذرت پخته، بادام، مصرف دو قاشق ژله در روز و نوشیدن آب زیاد به چاق شدن صورت بسیار کمک می کند.

صبحانه های چاق کننده

  • سیب زمینی تنوری به همراه کره
  • ترکیب شیر و خرما و پسته
  • ترکیب شیر عسل و موز
  • موز و کره بادام زمینی
  • تخم مرغ آب پز و سیب زمینی تنوری

نسخه های گیاهی چاق شدن

پیشنهاد 1:

می‌توانید 40 روز، همه روزه صبح‌ها قبل از صبحانه انجیرو انیسون را درهم بکوبید و بخورید.

پیشنهاد 2:

بعد از هر غذا نیم لیوان شربت یونجه میل کنید.

پیشنهاد 3:

سه روز پی‌درپی دارچین را با زرده‌  تخم‌مرغ مخلوط کنید و بخورید.

پیشنهاد 4:

پسته‌ وحشی و بادام را بکوبید و با شکر ساییده شده یا خاک قند مخلوط کرده و بعد از غذا یک قاشق میل کنید.

پیشنهاد 5:

ابتدا 2 لیوان را بجوشانید سپس 1 قاشق شکر ( درصورت تمایل ) ، بادام خلال شده یک قاشق غذاخوری، پسته خلال شده یک قاشق غذاخوری، گلاب 4 قاشق سوپخوری را درون شیر ریخته و بگذارید 10 تا 15 دقیقه آرام بجوشد. سپس آنرا خنک کرده و میل کنید.

پیشنهاد 6:

مغز بادام، مغز فندق، مغزپسته و مغز گردو را نرم بکوبید، بعد با قند ساییده شده مخلوط کنید و هر روز عصر مقداری از آن را با سرشیر مخلوط کرده و با نان بخورید و پس از هر غذای روزانه به‌ جای چای تخم کرفس را دم کنید و بنوشید.

پیشنهاد 7:

هر روز صبح به جای صبحانه کشمش یا خرما یا انجیرخشک یا توت خشک یا انگور زرد  و رسیده بخورید و اگر باز هم میل به خوردن غذا دارید نان با پنیر و مرزه یا نان با پنیر و خرما یا نان با کره و عسل بخورید و ظهر کته‌ برنج با ماست یا با پرتقال شیرین بخورید و روی آن مغز گردو یا یک نوع میوه میل کنید و در طول روز نیز چند مرتبه آب‌انگور بنوشید.

پرکردن یک عضو بدن

 جهت چاق کردن عضوی از بدن باید خراطین یعنی کرم‌های داخل خاک باغچه را پس از شستن و خالی کردن گِل داخل آن‌ها و پس از خشک کردن، آن‌ها را بسیار نرم بسایید، بعد با مقداری جوز بویا، میخک، دارچین ساییده شده به نسبت مساوی هر کدام هم‌ وزن کرم‌های خشک شده را با مقداری روغن کوهان شتر مخلوط کرده و روزی سه مرتبه بر آن عضو بسیار مالش دهید.


با خواص گیاهان موثر در درمان لاغری بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *