درمان تب با گیاهان دارویی

 درمان تب با گیاهان دارویی

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

برای درمان تب ابتدا باید دانست که به چه درجه حرارتی از بدن تب گفته میشود. درجه‌ حرارات طبیعی بدن حدود 37 درجه‌ سانتی گراد است که از راه دهان بین 35.9 تا 37.2 و از راه رکتوم یا مبهل حدود نیم درجه بیشتر و زیر بغل اندکی کمتر از این می‌باشد. شب‌ها درجه حرارت بیشتر از روزها است و درجه‌ حرارت افراد سالم هم با یک دیگر تفاوت دارند. اگر درجه حرارت بدن از این میزان بالاتر برود شخص دچار تب میگردد. در ادامه به بررسی انواع تب و درمان های گیاهی تب میپردازیم.

 

درمان گیاهی تب

درمان تب با خوراکی های مفید

برای درمان می بایست از خوراکی هایی که در درمان تب مفید واقع می شوند بیشتر استفاده نمود خوراکی هایی همچون آب، لعاب برنج، میوه های آبدار ، آب انار، آب لیمو، نارنگی، آب پرتقال با نارنگی، پرتقال با آلو، رنده شده‌ سیب درختی با عسل، لعاب به دانه، خیار، آب برگ جعفری تازه، تخم جعفری، کرفس، خرفه، پیاز اسفناج، سنجد، آب زرشک، خاکشیر، کدو، آش جو با سرکه، رازیانه یا عرق رازیانه، عرق بید، ماش، کدو ، غذاهای آبکی و رقیق ، آب جوشانده‌ کوکنار، آب جوشانده‌ ریشه و تخم کاسنی ، آب جوشانده‌ نیلوفر، آب دم کرده‌ پوست وبرگ و گل بید مشک، آب دم کرده‌ بادرنجبویه، آب دم ‌کرده‌ پوست شاخه‌های جوان درخت بید، آب جوشانده‌ پوست شاخه‌های جوان درخت بلوط ، آب جوشانده‌ پوست درخت زغال اخته ، آب دم کرده‌ گل گاوزبان و شربت تمشک رقیق.

درمان تب

 پیشنهاد 1:

می‌توانید هر روز یک لیمو را با پوست برش برش کنید و در یک لیتر آب جوش 2 ساعت بخیسانید، بعد از آن را صاف و با شکر شیرین کرده و سه لیوان از آن را به نوبت بنوشید.

 پیشنهاد 2:

قند را بانبات بکوبید ، سپس شربت کرده و بنوشید.

 پیشنهاد 3:

یک قاشق سوپ خوری گل گاوزبان را در یک لیوان آب جوش 10 دقیقه دم کنید و آب آن را  روزی 3 الی 4 بار بنوشید.

پیشنهاد 4:

هر روز 30 گرم برگ اکالیپتوس را در یک لیتر آب بجوشانید، بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و به مرور بنوشید.

پیشنهاد 5:

به مقدار 10 گرم آویشن را در یک لیتر آب‌جوش دم کنید و آب آن را بنوشید.

پیشنهاد 6:

یک قاشق سوپ خوری گل بابونه را در سه فنجان آب جوش ریخته و 1 ساعت دم کنید، بعد صاف کرده  و با عسل یا نبات شیرین کنید و صبح ناشتا بنوشید و یا هر 2 ساعت به 2 ساعت یک سوم فنجان از آن بنوشید.

پیشنهاد 7:

سیب زمینی خام را ورقه ورقه کنید و چند دقیقه در سرکه بگذارید تا سرکه جذب سیب زمینی شوند. سپس ورقه های سیب زمینی را به مدت 15 دقیقه روی پیشانی قرار دهید.

پیشنهاد 8:

به مقدار 30 گرم پوست شاخه‌های جوان خشک درخت گیلاس را در یک لیتر آب سرد 5 دقیقه بجوشانید، بعد 15 دقیقه  دم کنید، سپس آب را صاف و با عسل شیرین کرده و روزی سه تا چهار فنجان از آن را به نوبت بنوشید.

پیشنهاد 9:

سیاه‌دانه ‌کوبیده شده را باعسل مخلوط کنید و هر مرتبه یک قاشق  شربت‌ خوری از آن را بخورید.

پیشنهاد 10:

پوست نارنج را تکه تکه کنید و 30 گرم از آن را که در یک لیتر آب جوش 5 دقیقه بجوشانید، بعد 20 دقیقه هم دم کنید و آب صاف کرده‌ آن را باشکر یا عسل شیرین کرده و قبل از هر غذا یک فنجان بنوشید.

 در ادامه بخوانید:  درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی

 

تب از سردی

اگر در اثر سردی دچار تب شده‌اید آب انگور زرد و رسیده بنوشید و از خوراکی‌هایی که طبیعت آن ها گرم هستند بیشتر استفاده کنید.

تب از گرمی و حرارت

 اگر در اثر گرمی و حرارت دچار تب شده‌اید از این خوراکی‌ها بیشتر استفاده کنید: تمرهندی، اسفناج، بارهنگ، به‌دانه، ماش، بالنگو، تخم شربتی، قدومه، تخم کاهو، تاج‌ریزی، تخم هندوانه، تخم گرمک، تخم خیار، چنبر، تخم خیارسبز، شربت غوره، عرق کاسنی، عرق بید، عرق نیلوفر، گل بنفشه، لعاب اسپرزه، آب زرشک، آب جو، ریشه‌ بابا آدم و آب جوشانده‌ ریشه‌ خطمی.

تب از گرما

اگر در اثر گرمای زیاد از حد دچار تب شده‌اید مقداری شیرخشت در آب هندوانه مخلوط و حل کنید و میل فرمایید، یا خاکشیر را یخمال کرده و بخورید.

تب از فشار خون

اگر در اثر فشارخون دچار تب شده‌اید اول خون کم کرده و از این خوراکی‌ها زیاد استفاده کنید: تمر هندی ، آلوچه‌ی برقانی، آلوی بخارا، قرقات، لیمو عمانی و آب خیسانده‌ی عناب و زرشک.

تب از زکام

پیشنهاد 1:

اگر در اثر زکام دچار تب شده‌اید آب جوشانده‌ شیرین بیان بنوشید.

پیشنهاد 2:

به مقدار 30 گرم پوست خشک نارنج را ریز ریز کرده و در یک لیتر آب جوش 5 دقیقه بعد از 20 دقیقه دم کنید، سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و بعد از هر وعده غذا یک فنجان بنوشید.

پیشنهاد 3:

به مقدار 50 گرم گل بنفشه‌ خشک را در یک لیتر آب سرد چند دقیقه بجوشانید، بعد از 15 دقیقه دم کنید، سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در طول روز 3 تا پنج فنجان از آن را به مرور بنوشید.

تب کهنه و مزمن

تب کهنه و مزمن تبی است مخفی و خفیف که مدت‌ها در بدن مانده و کهنه شده باشد و آن چه آن را معالجه می‌کنند مؤثر واقع نمی‌شود. لذا در این صورت دقت فراوان لازم است تا علت اصلی بیماری را یافته و به درمان پرداخت تا تب قطع شود.

پیشنهاد 1:

رازیانه را بجوشانید، بعد آب آن را صاف و با عسل شیرین کنید و بنوشید.

پیشنهاد 2:

به مدت 40 روز، روزی 15 گرم ریشه‌ عرعر را بجوشانید و آبش را بنوشید.

ضمناً در طول مدت بیماری هر روز از بامیه، آب دم کرده‌ رقیق شاه‌تره، آب جوشانده‌ ریشه‌ کاسنی و آب جوشانده‌ شیرین‌بیان استفاده کنید و تا هنگامی که تب به پایان نرسیده است از خوردن خربزه، گردو، انجیر، غذاهای سرخ کرده و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

تب عضوی

در اثر شدت کار و انجام کارهای فشاردار یا صحبت مکرر و زیاد و یا ناراحتی و عصبانیت گاهی جزء به جزء از عضوهای دیگر را تب فرا می‌گیرد که به نام تب عضوی مشهور است. در این صورت خوردن آب انار، شیربرنج، فرنی، سوپ، چای کم رنگ، سبزیجات تازه و هویج پخته مفید است، هم‌چنین کم حرفی و استراحت و خواب نیز کاهش تب و بهبودی آن نقش مهمی را ایفا می کند. بهتر است تا بهبودی کامل از خوردن خربزه، انجیر، گردو و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

پیشنهاد 1:

 برای درمان می توانید روی عضو مورد نظر روغن ویکس یا روغن سبز و یا روغن گل بمالید.

پیشنهاد 2:

پس از بیدار شدن از خواب یک فنجان قهوه بنوشید.

پیشنهاد 3:

گرد غوره را با آب غوره خمیر کنید و بر عضو ببندید و بخوابید.

تب‌های عفونی مشکوک

برای تسکین تب‌های عفونی که مشکوک هستند باید 10 تا 100 گرم شیرخشک را در آب یا شیر حل کنید و بنوشید.

تب روده و معده

خوراکی‌هایی که تب روده و معده را تسکین می‌دهند آب هویج‌فرنگی و آب زردک است.

تب‌های التهابی

برای تسکین تب‌های التهابی باید توت‌فرنگی را چرخ کرده یا بکوبید و با آب مخلوط و میل فرمایید.

تب سرخک یا مخملک

هنگام سرخک یا مخملک وقتی که دچار تب شدید ضمن پرهیز از خوردن گردو، انجیر، خربزه، غذاهای سرخ کرده و مشروبات الکلی ، باید 50 گرم گل آقطی را در یک لیتر آب‌جوش 15 دقیقه دم کنید، بعد آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در طول روز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید و تا قطع تب این کار را ادامه دهید.


 با خواص گیاهان موثر در درمان تب بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *