گوارش ، درمان بیماریهای گوارش با گیاهان دارویی

 درمان گیاهی بیماری های گوارش

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

 سلامت دستگاه گوارش به معنای داشتن زندگی سالم است لذا حفظ سلامت آن حائز اهمیت است. معده خانه ای است که اکثر بیماریها از آنجا سرچشمه می گیرند. معده کیسه ای است که بین دنده های 4 و 5 و 6 به طرف سمت چپ بدن قرار گرفته است و غذا از حلق وارد لوله ای به نام مری شده و پس از طی این مسیر وارد معده می گردد.

پس از اینکه غذا به مرور وارد معده شد در آنجا می ماند تا با حرکاتی که معده روی غذا انجام می دهد، مواد غذایی با شیره ترشی که از جدار معده ترشح می شود مخلوط شده و پس از تغییراتی به صورت مایع رقیقی به روده اثنی عشر که ابتدای روده باریک است وارد می شود. سپس اثنی عشر مایعی به نام صفرا بر روی آن ترشح می کند که شیره لوزالمعده نامیده می شود. پس از تغییرات زیاد، قسمت قابل ملاحظه آن از طریق دیواره روده باریک جذب می شوند و بقیه مواد به روده فراخ وارد می گردند. در روده فراخ نیز قسمت عمده آب آن جذب و باقیمانده که فشرده و مازاد است به صورت مدفوع از بدن خارج می گردد.

در ادامه بخوانید:  درمان مشکلات قلبی با گیاهان دارویی

 

انواع مشکلات دستگاه گوارش

از آنچه گفته شد به خوبی نمایان است که در عمل هضم و جذب غذا و دفع مازاد آن، تمام سیستم گوارشی به نوعی درگیر می باشند. بنابراین بنا به اهمیت سیستم گوارش در سلامتی، بررسی مسائلی چون حفظ سلامت دستگاه گوارش، پاک کردن دستگاه گوارشی، تنظیم دستگاه گوارشی، تقویت دستگاه گوارش، درمان مشکلات و بیماریهای معده، درمان نفخ و درد شکم، پاک کردن روده، درمان انواع اسهال  ، درمان کرم و انگل زدایی ، درمان مشکلات اشتها، درمان مشکلات مربوط به دفع و یبوست  ضرورت دارد. پس با ما باشید تا با انواع بیماریهای گوارشی و نسخه های گیاهی درمان آنها آشنا شوید.

 

  

  

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *