خواص آبمیوه و سبزی

آبمیوه ها و آب سبزیجات مورد استفاده و فواید و مضرات آنها

 خواص آبمیوه ها و سبزی ها

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

آبمیوه ها و سبزی ها که منظور، شیره حاصله از آنهاست، غالباً با داشتن مواد انرژی زا یا عناصر و ترکیبات مفید و ارزنده، در تأمین سلامت بدن نقش مهم دارند.آبمیوه ها و سبزی ها که از فشردن میوه یا اعضای مختلف سبزی ها به دست می آیند، در صورت تازه بودن، در بهبود بعضی بیماری ها و حتی درمان آنها، اثر محسوس دارند بعلاوه مصرف آنها، افراد سالم و تندرست را نیز شاداب تر می کند و چون هنگامی ارزش دارند که تازه باشند و اگر تخمیر حاصل کنند، خواص آنها کاهش پیدا خواهد کرد و حتی بر اثر کهنه شدن، ممکن است زیان بخش گردند، از این جهت همیشه باید در هنگام مصرف، تهیه شوند و به تازگی مورد استفاده قرار گیرند.

 

فواید آبمیوه ها

آبمیوه آناناس

شیره آناناس دارای ویتامین های مختلف، عناصر معدنی مفید، املاح معدنی و نوعی فرمان هضم کننده بسیار قوی است. آب آناناس (شیره)، در رفع نارسایی های هضمی موثر واقع می شود و در دوران رشد، همچنین در دوره نقاهت، اثر سازنده و تأمین کننده قوای بدن ظاهر می کند. دارای خاصیت مدر و رفع مسمومیت است.

خواص آبمیوه

آبمیوه انار

اثر مدر و مفرح دارد. مصرف رقیق شده آن با آب ، در بیماریهای مجاری ادرار، بیماری های ناشی از التهاب دستگاههای بدن و در بیماران مبتلا به عدم کفایت ترشح صفرا، توصیه شده است.

آبمیوه انگور

شیره انگور که شیر گیاهی نیز نام نهاده شده است، اثر انرژی زائی قوی دارد به طوری که هر کیلوگرم آن، معادل 800 تا 900 کالری، انرژی ایجاد می کند. دارای اثر نیرودهنده و ضد سم قوی است. در برافروختگی ها، روماتیسم، نقرس، سنگ کلیه، زیادی اوره خون، اختلالات ناشی از بالا بودن فشار خون، ورم روده و احتقان کبدی، اثرات درمانی ظاهر می کند. مصرف 1000 تا 1200 گرم آب انگور (شیره انگور) به مدت چند روز، برای افراد چاق و در رفع خستگی عمومی بدن مفید واقع می شود.

آبمیوه پرتقال

شیره پرتقال، اثر مقوی و نشاط آور دارد و چون با مصرف آن، غلظت خون کاهش حاصل می کند، می توان آن را محافظ خوبی برای عروق خونی به حساب آورد. اگر آب پرتقال بدون پوست کندن میوه، تهیه شود اثر نیرومند تر ظاهر می کند. آب پرتقال، ویتامین B، ویتامین C (محافظ عروق خونی) و پروویتامین A (کاروتن) دارد. آب پرتقال، نوشابه ای مفرح، مدر و ضد سم است.

آبمیوه تمشک

شیره تمشک، طعم بسیار مطبوع دارد. به هر دو صورت خالص یا رقیق شده با آب می تواند مصرف می شود. برای مبتلایان به بیماری های رماتیسم، نقرس، ناراحتی های پوستی مختلف (درماتوزها) و همچنین بیماران تب دار، مفید واقع می شود. مخلوط آب تمشک وگالش انگورک، نوشابه ای با طعم مطبوع به وجود می آورد و اگر مخلوط آنها با آب رقیق شود، نوشابه مناسبی برای بیماران مبتلا به تب های دانه ای و به طور کلی بیماران تب دارد خواهد بود. در رفع التهاب مجاری ادرار نیز موثر واقع می شود.

آبمیوه توت فرنگی

شیره توت فرنگی، طعم مطبوع و اثر تأمین کننده عناصر معدنی بدن، ضد رماتیسم و نقرس دارد زیرا با مصرف آن، دفع اسید اوریک به سهولت انجام می گیرد. آب توت فرنگی، نیرو دهنده کبد و تنظیم کننده اعمال سیستم عصبی است. مصرف آن در مبتلایان به تصلب شرائین و سنگ کلیه اثرات درمانی ظاهر می کند بعلاوه در مسمومیت هایی که خود به خود ، به علت فراهم شدن مواد سمی در بدن و یا ناشی از سموم میکروبی عارض می شود، اثرات درمانی ظاهر می کند. شیره توت فرنگی، علاوه بر مطبوع بودن، دارای اثر ضد میکروبی، مخصوصاً باسیل تیفوئید (مولد حصبه) است.

آبمیوه زرد آلو

شیره زرد آلو، دارای ویتامین های مختلف و املاح معدنی زیاد است. در رفع خستگی های جسمانی و روحی، کم خونی و همچنین در دوره نقاهت، مؤثر واقع می شود. آب زرد آلو، انرژی دهنده و نشاط آور است.

آبمیوه سیب

شیره سیب، اثر نیرو دهنده اعصاب و ماهیچه ها را دارد و چون مدر و دفع کننده مواد سمی بدن است، برای مبتلایان به رماتیسم و نقرس مفید واقع می شود. ضمناً ضد عفونی کننده روده و تصفیه کننده خون است و در بیماری های مختلف، به عنوان یک نوشابه مفرح و مفید به بیماران داده می شود. شیره سیب رسیده (آب سیب رسیده)، دارای اثر ملین است و می تواند مورد استفاده مبتلایان به یبوست قرار گیرد. آب سیب را می توان مانند آب پرتقال، به آب میوه های دیگر جهت خوش طهم نمودن آنها اضافه نمود.

 در ادامه بخوانید:  حمام های گیاهی

 

آب شاه توت

شیره شاه توت، به حالت رقیق شده اثر ملین دارد. غرغره آن در رفع آنژین، آفت و درمان التهاب مخاط دهان، موثر واقع می شود. آب شاه توت (توت سیاه) را همیشه باید به حالت تازه مصرف کرد. دارای اثر صفرا بر است.

آب گریپ فروت

گریپ فروت در ایران نیز پرورش می یابد و به زبان فارسی نیز به همان نام انگلیسی مشهور است. دارای عناصر معدنی، ویتامین های B و پروویتامین A و مواد مفید دیگر است. شیره آن (آب گریپ فروت)، دارای خاصیت اشتها آور، تصفیه خون، رفع کننده قوی رسوبات صفراوی و مقوی کبد است. اثر کم کننده غلظت خون را دارد و مانند آب پرتقال، محافظ خوبی برای عروق خونی است. به همین علت در موارد سختی و شکنندگی عروق موئی ، می توان از آن استفاده درمانی به عمل آورد.

آب گلابی

شیره گلابی خاصیت مدر، تصفیه خون، دفع کننده اسید اوریک و تأمین کننده عناصر معدنی مورد نیاز بدن دارد. مصرف آن در بیماری های مختلف مانند انواع کم خونی ها، خستگی عمومی و بیماری سل، اثرات مفید ظاهر می کند ضمناً به علت قابض بودن، در رفع اسهال های ساده اثر درمانی دارد.

آب گیلاس

شیره گیلاس، تأمین کننده عناصر معدنی بدن، تصفیه کننده خون و ضد رماتیسم است و چون طعم مطبوع دارد، نوشابه مفرح و نشاط آور به حساب می آید. برای مبتلایان به تصلب شرائین، پرخونی،نقرس و آرتریت (التهاب و درد مفاصل)، نوشابه ای مفید و درمان کننده است بعلاوه انرژیک می باشد و چون اثر دفع مواد سمی بدن را دارد، می تواند یک عامل جلوگیری کننده از پیری زودرس بشمار آید. مبتلایان به التهاب مفاصل، چاقی و یبوست، می توانند شیره یک کیلوگرم گیلاس رسیده را روزانه مصرف کنند.

آب لیمو ترش

شیره لیموترش شبیه شیره میوه هایی مانند پرتقال، گریپ فروت، هویج، سیب و انگور، در تأمین سلامت بدن از شهرت خوب برخوردار است و چون ویتامین ها و عناصر مفید مختلف همراه دارد، در ردیف نوشابه های مفید و درمانی جای داده می شود. آب لیموترش، خاصیت مدر، ضد رماتیسم و نقرص، ضد اسکوربوت، تصفیه کننده خون و نیرودهنده سلسله عصبی سمپاتیک را دارد. شیره لیمو ترش را که آنهم مانند شیره میو های دیگر به آب لیموترش موسوم است می توان به حالت خالص و یا مخلوط با آب میوه های دیگر مصرف کرد.

آب نارنگی

شیره نارنگی، طعم مطبوع و مفرح دارد و چون در ترکیبات آن، بروم وجود دارد، خواص مسکن ظاهر می کند.

آب هلو

شیره هلو، نوشابه ای با اثر مدر و ملین است. سوء هضم را درمانی می کند. در دفع رسوبات ادارای مؤثر واقع می شود.

خواص آب میوه و سبزی

خواص آب سبزیجات

آب کنگر فرنگی

شیره برگ آرتیشو یا کنگر فرنگی، دارای املاح معدنی مختلف و سینارین است. مصارف درمانی فراوان دارد ولی تهیه آن امروز چندان معمول نیست. مصرف آن، اوره خون و مقدار درصد غیرطبیعی کلسترول خون را کاهش می دهد. معمولاً آب آرتیشو، به آب سبزی های دیگر برای تأثیر بیشتربرروی  کبد افزوده می شود. آب کرفس، آب کاسنی، آب ترخون و آب جعفری نیز به صورتی که ذکر شد، به آب سبزی های دیگر برای تغییر طعم آنها، مخصوصاً اثرات درمانی خاصی که دارند افزوده می شود.

چون آب کرفس اثر تصفیه کننده خون و مدر، آب کاسنی اثر تصفیه کننده خون، تقویت کننده اعمال کبد و کلیه و اشتها آور، آب ترخون اثر ضدعفونی کننده، مخصوصاً در دستگاه هضم و آب جعفری، خاصیت تصفیه کننده خون، نیرو دهنده و باز کننده مجاری عروق دارند، از هر یک از آنها به تفاوت و برحسب نوع مداوا، به صورت مخلوط با آب سبزی های دیگر استفاده به عمل می آید.

آب اسفناج

آب اسفناج به علت دارا بودن املاح معدنی فراوان، کلروفیل و آهن؛ در تأمین عناصر معدنی و ضروری بدن، همچنین سازندگی خون، کمک مؤثر می نماید و از آن در رفع کم خونی ها می توان نتایج درمانی گرفت. آب اسفناج، درتقویت بیماران در دوره نقاهت و در رفع خستگی های جسمانی و روحی اشخاص مسن و اطفال، اثرات مفید ظاهر می کند. به آب اسفناج می توان، آب میوه ها و سبزی های مختلف را به تناسب اضافه نمود. مخلوط آن با آب هویج یا آب کرفس و یا آب علف چشمه (بولاغ اوتی)، به مقدار مساوی از هر یک، خواص درمانی قاطع بوجود می آورد.

آب بولاغ اوتی – علف چشمه

آب بولاغ اوتی، اثر دفع رسوبات صفراوی و مجاری ادرار را دارد بعلاوه ضد عفونی کننده دستگاه تنفسی، مدر و تأمین کننده عناصر معدنی بدن و ضد اسکوربوت قوی است. آب بولاغ اوتی به علت دارا بودن اسانس گوگرد دار، املاح معدنی و ویتامین های مختلف، که هر یک اختصاصات درمانی خاص دارند، در درمان بیماری های مختلف مؤثر واقع می شود. برای بیماران مبتلا به دیابت (مرض قند) نیز مفید واقع می گردد بعلاوه چنین شهرت دارد که دارای اثر ضد سرطان است. آب بولاغ اوتی، در درمان بیماری های جلدی و درماتوزها، اثرات شفابخش ظاهر می نماید.

آب پیاز

آب پیاز دارای اثر مدر و دفع سموم بدن مانند اوره و اسیداوریک است بعلاوه اثر ضدعفونی کننده مجاری ادرار را دارد. مصرف آن برای مبتلایان به دیابت، رماتیسم، ورم پروستات، خستگی عمومی و خیزاندامها بسیار مفید است.آب پیاز را معمولاً به مقادیر کم، به آب سبزیهای دیگر، جهت تقویت اثرات درمانی آنها می افزایند. مصرف آب پیاز، به طور خالص چندان معمول نیست بعلاوه آب پیاز را همیشه باید تازه تهیه کرد.

آب ترب

آب ترب سیاه یا قرمز، نیرو دهنده اعمال کبد و دارای اثر ضد اسکوربوت قوی، مدر و ضد عفونی کننده دستگاه تنفسی است. در درمان رماتیسم، نارسائی اعمال کبد، کم اشتهایی و دفع رسوبات صفراوی و مجاری ادرار اثر معالج دارد. آب ترب، مخلوط با آب سبزیهای دیگر مصرف می شود  باید تازه باشد یعنی هنگام مصرف تهیه شود.

آب تره

آب تره دارای اثر مدر و دفع کننده اسید اوریک است. در بیماریهای رماتیسم، تصلب شرائین و دفع سنگ کلیه، اثرات درمانی دارد. آب تره را معمولاً به آب هویج و کرفس در موارد ضروری می افزایند. آب تره باید تازه تهیه شده باشد.

آب چغندر

آب چغندر، تأمین کننده عناصر معدنی بدن و انرژی زا است. در کم خونی ها برای مسلولین، افراد عصبی و مبتلایان به نقرس، می تواند مورد مصرف قرار گیرد. آب چغندر (یا شیره چغندر) مانند آب سبزی هایی که ذکر شد، با فشردن قطعات آن  به دست می آید و چون ماده رنگی همراه دارد، از این جهت پس از مصرف، ادرار به رنگ مایل به قرمز در می آید.

آب خیار

آب خیار، دارای اثر حل کننده و دفع اسید اوریک، تصفیه کننده خون و ضد سم است. طعم ناپسند دارد. به آب خیار، معمولاً آب هویج، آب انگور، آب سیب یا آب کرفس، به منظور تغییر طعم و تکمیل یا تقویت اثرات درمانی، افزوده می شود.آب خیار، اثرات درمانی بسیار خوب، در رفع ناراحتی های جلدی و تأمین شادابی پوست بدن در استعمال خارج دارد که در مبحث مربوطه ذکر شده است. آب خیار در فرمول کرم های بهداشتی پوست وارد می گردد.

آب رازیانه

آب رازیانه که از فشردن تمام قسمتهای گیاه به دست می آید، به آب سبزی های دیگر، به منظور تقویت اثر مدر و خاصیت ضد رماتیسم، ضد کرم و زیاد کننده ترشحات شیر، افزوده می شود.

 در ادامه بخوانید:  ماسک های گیاهی

 

آب سیب زمینی

آب سیب زمینی، طعم ناپسند دارد ولی در درمان زخم معده و اثنی عشر و در بیماران مبتلا به دیابت، اثر بسیار ارزنده ظاهر می نماید. مقادیر مصرف آن در درمان اولسر و زخم معده، نصف لیوان و 4 تا  5 دفعه در روز به مدت یک ماه است ولی مبتلایان به دیابت، همان مقدار را به مدت ده روز در هر ماه یا در هر دو ماه باید مصرف کنند. مقادیر مصرفی آب سیب زمینی ، از آنچه که ذکر شد نباید تجاوز کند. مخلوط آب سیب زمینی به نسبت مساوی با آب هویج و آب کرفس، اثر نیروبخش و تجدید کننده قوای حیاتی دارد.

آب شلغم

آب شلغم به علت دارا بودن آهن و عناصر و ترکیبات مفید و ویتامین های مختلف، اثرات مفید شفابخش در رفع ناراحتی های برونش ها، مجاری صفراوی و در بیماریهای ناشی از کمبود عناصر معدنی بدن، ظاهر می کند. خاصیت مدر و نیرو دهنده عصبی دارد. آب شلغم را معمولاً به نسبت  به آب هویج (یک قسمت آب شلغم و سه قسمت آب هویج) جهت تغییر طعم و تقویت اثرات درمانی، می افزایند. آب شغلم بر اثر نگهداری فاسد می گردد.

آب کاهو

آب کاهو، سرشار از مواد معدنی و ویتامین های مانند A، B، C، D،E است بطوریکه دارای یک واحد از ویتامین E برای هر 50 گرم و17.7 میلی گرم ویتامین C برای هر 100 گرم کاهوی تازه است. ویتامین C کاهو، اگر پس از خارج کردن گیاه از زمین، ریشه آن در آب جای داده نشود، مقدار آن، یکباره در طی 3 روز به 4 میلی گرم کاهش پیدا می کند.

کاهو علاوه بر لاکتوکاریوم، عناصر مفید فراوان مانند آهن، کلسیم ، فسفر، ید، منگنز، روی، مس، سدیم، کلر، پتاسیم، کبالت، آرسینک ، فسفاتها، سولفاتها، استرول ها و کاروتن نیز دارا می باشد.آب کاهو به علت دارا بودن لاکتوکاریوم، اثر مسکن و ضد تشنج دارد. برای افراد عصبی و درکم خوابی، کاملاً مفید واقع می گردد. آب کاهو را به تناسب، به آب سبزی های دیگر افزایند.

آب کرفس

آب کرفس پرورش یافته با آنکه بر آب نوع وحشی گیاه، ترجیح داده می شود، مع هذا هر دوی آنها، صفات درمانی مشابه ظاهر می کنند. آب کرفس، اثر مدر و دفع رسوبات ادراری و صفراوی دارد. مقوی اعصاب و غدد فوق کلیه است. مصرف آن به علت خواص متعددی که دارا می باشد در درمان بیماری های مختلف مؤثر واقع می شود زیرا اثرا تصفیه کننده خون، ضد رماتیسم و نقرس و ضد عفونی کننده دارد بعلاوه لاغر کننده است.آب کرفس به حالت خالص و یا مخلوط با آب هویج، آب لیمو ترش و یا آب میوه ها و آب سبزی های دیگر مصرف می شود.

آب گل قاصدک

آب گل قاصدک اثر تصفیه کننده خون دارد و در موارد برافروختگی اعضاء؛ ابتلاء به سنگ کلیه و رسوبات صفراوی و همچنین در افرادی که کلسترول خون آنها بیش از حد طبیعی است، می تواند اثر معالج ظاهر کند. به آب گل قاصد، آب سبزیهای دیگر نیز به تفاوت افزوده می شود.

آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی، مصرف روزانه و جاری دارد. معمولاً آن را به آب کرفس مخلوط نموده مصرف می نمایند. در تهیه آب گوجه فرنگی حتماً باید انواع کاملاً رسیده آن را انتخاب نمود. آب گوجه فرهنگی در موارد کمبود عناصر معدنی بدن، درمانی برافروختگی ها، رماتیسم، نقرس، تصلب شرائین و جلوگیری ازپیری زودرس، خاصیت درمانی ظاهر می کند.

به آب گوجه فرنگی، به تناسب فصل می توان آب لوبیای سبز یا آب هویج، یا آب برگ ترب و غیره اضافه نمود. در موقع تهیه آب گوجه فرنگی اگر میسر باشد می تواند چند برگ گل همیشه بهارکه اثر تصفیه کننده خون دارد و همچنین جوانه های گزنه که اثر مقوی ورفع کم خونی دارند اضافه نمود تا اثرات درمانی بیشتری ظاهر شود. طعم ناپسند آب گوجه فرنگی و آب سبزیهایی را که ذکر شد، می توان با افزودن آب میوه های مختلف، به حالت مطبوع درآورد.

آب هویج

آب هویج در درمان کم خونی ها، زخم معده و اثنی عشر، ورم روده بزرگ و کوچک، اسهال ساده، بیماری های کبدی- صفراوی، مسمومیت ها، ناراحتی های جلدی مختلف (درماتوزها) موثر واقع می شود به طوریکه مصرف روزانه آن، ضروری ذکر شده است. آب هویج با دارا بودن  عناصری مانند آهن، فسفر، منیزیوم که در ساخته شدن خون و بافت ها ضرورت دارند و همچنین ویتامین های مختلف مخصوصاً پروویتامین A و موادی نظیر پکتین ها و غیره، در درمان بسیاری از بیماری های تأثیر فراوان می نماید.

از محسنات آن این است که مصرف آن در هر سنی، خواص درمانی مشخص در رفع ناراحتی های ظاهر می کند بطوریکه می توان در نوزادان شیرخوار و افراد پیر و مسن، استفاده های درمانی متفاوت و غیرقابل مقایسه، از آن بدست آورد. مصرف آن در افراد جوان باعث می شود که جوانی و شادابی آنها برای مدتی طولانی حفظ شود و دیرتر به پیری برسند. به آب هویج چند طعم مورد پسند ندارد معمولاً آب کرفس یا آب گوجه فرنگی یا آب جعفری و یا آب لیموترش و گاهی مجموع آن ها را، می افزایند و نوشابه هایی به دست می آورند که در تأمین سلامت، بسیار مؤثر واقع میشود.

 

« در تدوین این مقاله از کتاب گیاهان داروئی دکتر علی زرگری بهره گرفته شده است. »


 با خواص گیاهان مفید در آبمیوه ها و سبزی ها بیشتر آشنا شوید

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *