روشهای تقویت عمومی بدن

  راههای تقویت عمومی بدن  

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

در این مقاله به بررسی  راههای تقویت عمومی بدن، خوراکی های مفید در تقویت بدن، تقویت عضلات، راههای درمان ضعف عمومی بدن می پردازیم.

 

راههای تقویت عمومی بدن

تقویت عمومی بدن

خوراکی‌های مفید جهت تقویت عمومی بدن عبارتند از: توت، لیمو، انگور، هویج، زردک، پیاز، اسفناج، لوبیا سبز، رب غوره، آب‌ جوشانده‌ بهارنارنج، عرق یونجه، تخم کرفس، تخم شاهی، تخم ترب، تخم شلغم، تخم زردک، تخم هویج‌ فرنگی، تخم پیاز، تخم کتان، تخم کلم، تخم یونجه، تخم ریحان، تخم شوید، ثعلب، جوزهندی، خولنجان، سیاه‌دانه، بادیان، زنیان، هیل قرابی، میخک، شکوفه‌ خرمای نر(طلع)، مغز تخم زبان گنجشک، زنجبیل، دارچین.

راههای تقویت عمومی بدن

پیشنهاد 1 :

مارچوبه، تخم شنبلیله، بهمن سرخ، بهمن سفید، بوزیدان، نارگیل، مغز بادام، مغز پسته، مغز فندق، مغز گردو، هسته‌ی خرما، دار فلفل، قدومه‌ شیرازی، زعفران، عودالصلیب، قرص کمر، اگیرترکی، زیره‌ی کرمانی، نعناع خشک، مصطکی رومی، سورنجان، فوفل، شاهدانه و کنجد.ضمناً می‌توانید زیره‌ی سیاه، سورنجان مصری، عاقرقرها، بهمن سرخ، مصطکی رومی، عودالصلیب، صبر زرد، ثعلب و تخم هویج از هر کدام 15 گرم را نرم بسایید، بعد با 500 گرم عسل مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب، هرمرتبه یک قاشق چای‌خوری از آن را میل کنید.

پیشنهاد 2:

زنجبیل، آمله‌ مقشر، پوست هلیله‌ زرد، پوسن هلیله‌ کابلی و هلیله سیاه از هر کدام 10 گرم، شقاقل، بهمن سرخ و سفید و تودری سرخ و سفید از هر کدام 20 گرم و مغز تخم زبان گنجشک 40 گرم، همه را بسیار نرم بکوبید، سپس کنجد، مغز بادام شیرین و مغز پسته‌ خام از هر کدام 200 گرم را نرم کوبیده، بعد همه را با یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هر بار یک قاشق شربت‌خوری از آن را میل کنید.

پیشنهاد 3:

تخم گشنیز و شاه‌تره از هر کدام 5 گرم، گل‌ گاوزبان، بادرنجبویه، بسفایج، ابریشم مقرض، هلیله‌ سیاه، پوست هلیله‌ زرد و پوست هلیله‌ کابلی از هر کدام 10 گرم و اسطوخدوس هندی و مصطکی از هر کدام 20 گرم، همه را بسیار نرم بسایید، بعد با نیم کیلو عسل مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت‌خوری از آن را میل کنید.

قوی شدن 

عسل و کنجد انسان را قوی می‌سازند.

تقویت عضلات

کشمش برای تقویت عضلات بسیار مفید است.

 در ادامه بخوانید:   درمان سرما خوردگی با گیاهان دارویی

 

راههای درمان ضعیفی بدن

 برای درمان ضعیفی یا ضعیف‌البنیه بودن باید پیاز، توت‌فرنگی، مارچوبه، رازیانه، جوانه‌ گندم و سمنو زیاد مصرف کنید و مرهم سیر یا روغن سیر را بر ستون مهره‌ها مالش دهید.

پیشنهاد 1:

به مقدار 500  گرم آویشن کوهی را در کیسه‌ای بریزید و در آب انداخته، خوب بجوشانید، بعد آب آن را در آب گرم وان حمام بریزید و کیسه‌ سربسته را نیز در همان آب بگذارید (آب داخل وان حمام باید 35 تا 45 درجه گرم باشد)، سپس لا‌اقل 20 دقیقه در آن استراحت کنید و بعد از خارج شدن از وان بلافاصله خود را خشک کرده و از حمام خارج شوید و در مکانی گرم استراحت کنید، هنگام استراحت نیز لحاف یا پتویی روی خود بیاندازید تا خوب عرق کنید.

ضعف عمومی بدن

خوراکی‌هایی که ضعف عمومی بدن را برطرف می‌سازند عبارتند از: انگور، انجیر، موز، سیب درختی، گلابی، انار، توت‌فرنگی، بلوط، گندم بوداده، لوبیا، جو یا آب‌جو، عدس، پیاز، اسفناج و برگ چغندر. هم‌چنین برای درمان ضعف عمومی بدن می‌توانید روزی دو لیوان آب هویج ، یک لیوان صبح ناشتا و یک لیوان عصربنوشید.

پیشنهاد 1:

هر روز مقداری بولاغ‌ اوتی را دم کنید، بعد آب صاف‌ کرده‌ آن را با عسل شیرین کرده و بنوشید.

پیشنهاد 2:

هر روز 10 گرم تخم بالنگو را بجوشانید، بعد با عسل شیرین کرده و آب و دانه را با هم میل کنید.

پیشنهاد 3:

کته‌ برنج را با پنیر و پرتقال بخورید.

ضعف از خون‌ریزی

 اگر به علت خون‌ریزی بدن شما دچار ضعف شده است زرده‌ تخم‌مرغ مصرف کنید، هم‌چنین می‌توانید دو قاشق عسل را با یک لیوان شیر مخلوط کرده، بعد یک یا دو عدد زرده‌ تخم‌مرغ خام در آن اضافه و میل کنید.

ضعف از پیری

اگر به علت سن بالا و به سبب پیری دچار ضعف شده‌اید باید هر روز به جای یک وعده غذای روزانه از ذرت استفاده کنید، یا هربار یک مثقال ریشه‌ ریوند چینی را بکوبید و در یک لیتر آب‌جوش دم کنید، بعد آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و قبل از هر غذا یک فنجان بنوشید.

تقویت اشخاص خسته و ضعیف 

 برای تقویت اشخاص خسته و ضعیف باید هر روز حدود ساعت 11 صبح دو قاشق سوپ‌خوری عسل و یک قاشق سوپ‌خوری خامه و یک عدد موز رسیده‌ پوست کنده و له‌ شده را با هم مخلوط کنید و بخورید.

 


با خواص گیاهان موثر در راههای تقویت عمومی بدن بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *