دستگاه تنفس ، درمان بیماریهای تنفسی با گیاهان دارویی

 بیماری های دستگاه تنفس

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

دستگاه تنفس  از بالا به حلق و گلو و از پایین به شش ها می رسد. بیماری های دستگاه تنفس شامل گروهی از بیماری‌ها هستند که از طریق درگیر کردن بخش هایی از دستگاه تنفسی باعث اختلال در عملکرد دستگاه تنفسی می‌گردند.

بیماریهای دستگاه تنفس

ریه‌ها مهمترین قسمت دستگاه تنفسی هستند که در عمل تبادل گازهای تنفسی نقش دارند. گاهی ضایعه در بافت ریه یا عروق خونی آن ایجاد می‌گردد. میزان اختلال در عملکرد تنفس در یک بیماری ریوی به نوع بیماری و وسعت آسیب وارده بستگی دارد. بیماری‌های ریوی یکی از عوامل مهم مرگ و میر افراد در سراسر جهان است . از سایر بیماریهای دستگاه تنفسی میتوان به تنگی نفس، سرفه، سرماخوردگی سخت و برونشیت را نام برد.

 

درمان انواع سرفه با گیاهان دارویی

سرفه یک پاسخ محافظ بدن است که به پاک شدن محرک ها و یا مواد مسدود کننده مسیرهای هوایی کمک می کند. بیشتر سرفه ها بعد از چند روز بدون نیاز به درمان برطرف می گردند ولی در صورت برطرف نشدن  و یا اینکه سرفه شدید و همراه با خلط  یا خون و یا با علایمی مانند درد سینه، تنگی نفس و کوتاهی نفس همراه باشد باید حتما معالجه گردد.

سرفه

درمان بیماریهای ریه با گیاهان دارویی

ریه ها عضله اصلی اندام های تنفسی در انسان و بسیاری از حیوانات دیگر می باشد. ریه نقش اساسی در سلامتی انسان دارد به طوریکه بدون ریه نمی توانیم زندگی کنیم. زیرا اکسیژن وارد بافت ها شده، از طریق ریه وارد سیستم بدن شده و به همه ارگان های بدن میرود و گاز دی اکسید کربن هم از ریه ها خارج میشود. ریه ها ممکن است به بیماریهایی چون عفونت ریه، آب آوردن ریه، درد، ورم و زخم ریه دچار گردند.

بیماریهای ریه

درمان مشکلات دستگاه تنفس

وظیفه دستگاه تنفس تامین اکسیژن مورد نیاز سلول های بدن و دفع دی اکسید کربن می باشد. درد قفسه سینه ممکن است در رابطه با عوامل مختلفی به غیر از مشکلات قلب بروز می‌کند. افرادی که درگیر این نوع از دردها می‌شوند اغلب دارای علائمی چون احساس فشار، سوزش درد، گردن، بازوها و فک هستند. از مسائل دستگاه تنفس می توان به پاک کردن سینه، از بین بردن خلط سینه، نرم و صاف کردن سینه اشاره نمود.

بیماریهای تنفسی

درمان آسم با گیاهان دارویی

بیشتر افراد از بیماری آسم به عنوان حملاتی از تنگی نفس، همراه با خس خس سینه که هم در کودکان و هم در بزرگسالان رخ می دهد یاد میکنند. از عوامل ایجاد آسم می توان به وراثت و ژنتیک، سیگار کشیدن مادر در دوران حاملگی، مواد حساسیت زا، والدین سیگاری و مواردی از این قبیل را برشمرد. مبتلایان به آسم باید همیشه قبل از سیر شدن از غذا دست بکشند و بلافاصله بعد از غذا آب ننوشند و نخوابند.

درمان آسم

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *