بارداری و زایمان راحت

مشکلات بارداری و زایمان

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

سلامت مادر قبل و پس از بارداری در سلامت نوزاد بسیار تاثیر گذار می باشد. مسائل سلامتی مادر همچون آمادگی های قبل از بارداری مانند داشتن وزن مناسب، برخوردای از سلامت جسمی و روحی، عدم کمبود ویتامین و کلسیم در بدن مادراز مسائل مهم قبل از بارداری می باشد. در دوران بارداری و بعد از زایمان نیز مسائلی همچون ترشحات دوران بارداری، درد زایمان، زایمان راحت و درمان کمر درد زن زائو از دغدغه های زنان می باشد.

بارداری

ترشحات دوران بارداری

برای رفع ترشحات دوران حاملگی باید از سبزیجات تازه، گوشت و مغز گردو استفاده کنید.

خارش رحم در بارداری

در صورتی که در دوران بارداری دچار خارش رحم دید، ضمن پرهیز از خوردن پیاز، تره، بادنجان، نمک، انواع فلفل و ادویه‌جات، باید از مرکبات زیاد استفاده کنید و در مواقع خارش از مالیدن دست کثیف یا اشیاء میکروبی، لباس کثیف و زبر و استعمال بعضی خوراکی‌ها یا داروهای خودسرانه پرهیز کنید.

درمان خارش رحم

پیشنهاد 1:

 به عنوان درمان بهتر است هر بار 50 گرم اسپرزه را در دو لیتر آب سرد بریزید و مدتی بماند و دائم آب آن را به جای آب خوردن بنوشید، ولی دانه‌های آن مصرف نشود.

پیشنهاد 2:

هر شب عناب نیم‌کوب یا زخمی شده را در آب گرم بخیسانید، صبح با فشار آب آن را صاف کرده، بنوشید و یا صبح عناب‌ها را بخورید و آب آن را نیز روی آن بنوشید.

پیشنهاد 3:

برگ‌های کاسنی تازه را را پس از پس از شستن بکوبید و آب آن را بگیرید و بنوشید، سپس تفاله‌ آن را روی موضع بگذارید.

پیشنهاد 4:

خیار بزرگی را دو نیم کنید و مغز آن را بتراشید و بخورید و پوست آن را مانند درپوش درب موضع بگذارید.

پیشنهاد 5:

شاه‌تره‌ تازه را بکوبید و آبش را با فشار بگیرید و بنوشید، بعد تفاله‌ آن را با گل خطمیِ پخته شده مخلوط کنید و درب موضع بگذارید.

پیشنهاد 6:

هر روز شاه‌تره، تخم کاسنی و گل بابونه‌  شیرازی از هر کدام 5 گرم را بجوشانید و آب صاف‌کرده‌ آن را با شکر شیرین کنید و صبح و عصر بنوشید.

پیشنهاد 7:

هر روز صبح ناشتا 10 گرم قدومه‌ شیرازی را با کمی شکر در آب بریزید و بخورید.

پیشنهاد 8:

یک‌ روز در میان، هربار یک‌ مرتبه نصف فنجان آب‌غوره بنوشید.

پیش‌گیری از زاییدن طفل نارس

برای این‌که طفل شما زودترازموعد ونارس به دنیا نیاید، باید از روغن‌های نباتی بیشتر استفاده کنید.

درد زایمان

برای تسکین درد زایمان باید برگ‌ بوی خشک را نرم بسایید و قبل از فارغ‌ شدن، دو سه قاشق سوپ‌خوری از آن را با کمی روغن زیتون، خمیرکرده، روی پارچه‌ای پهن کنید و روی ناف بگذارید.

 در ادامه بخوانید:  درمان بیماریهای سینه با گیاهان دارویی

مشکلات بارداری

پیشنهاد 1:

اگر می‌خواهید زایمان راحت انجام شود و دچار رنج و زحمت و مشکلات آن‌چنانی نشوید، باید در ماه‌های آخر از آب جوشانده‌ کاسنی، عرق کاسنی، رازیانه، شوید، نارنج، آب زردک یا آب جوشانده‌ تخم زردک استفاده کنید.

پیشنهاد 2:

نزدیک وضع حمل، برگ بوی خشک را نرم بسایید و دو یا سه قاشق سوپ‌خوری از آن را با روغن زیتون خمیر کرده و روی پارچه‌ای پهن کنید سپس روی ناف بگذارید.

پیشنهاد 3:

کف دریای ساییده شده را با کمی آب خمیر کرده و روی پارچه‌ای بمالید و به ران‌ها ببندید.

پیشنهاد 4:

بعد از هنگام درد، 10 گرم پوست خیار خشک یا 100 گرم پوست خیار تازه را دم کنید و آب آن را بنوشید.

پیشنهاد 5:

سرگین خشک گربه‌ سیاه را زیر خود دود کنید.

پیشنهاد 6:

گشنیز تازه را با ریشه‌ها بکوبید و بر ران‌ها ببندید.

دستورات زایمان

مدت توقف طفل از روز انعقاد نطفه تا روز آخر که رحم، طفل را قبول نخواهد کرد و جواب خواهد داد، 9 ماه و 9 روز و 9 ساعت و 9 دقیقه و 9 ثانیه است که حد اعلاء تکمیل طفل می‌باشد. ضمناً تخمدان هرچه قوی‌تر باشد و استعدادش زیادتر باشد، نوزاد دیرتر خارج می‌شود و اگر ضعیف‌تر باشد، زودتر.

قابل ذکر این‌که کسانی که از گوشت شتر استفاده می‌کنند دیرزا می‌شوند. بارداری از ماه هشتم که گذشت، گه‌گاهی دل غفلتاً درد می‌گیرد و رها می‌کند (کوره درد) و در بعضی مزاج‌ها این درد تکرار می‌شود اما دردهای آخر که درد واقعی است به قسمی است که بانوی باردار از شدت سنگینی قادر به حرکت نبوده و به هیجان و پیچ‌و وا‌پیچ می‌افتد. در این حال، بیچاره شده، می‌ایستد، می‌نشیند، راه می‌رود، از شدت درد بر روی زانو و ران‌های خود چنگ می‌زند و مانند سنگ آسیاب به دور خود حرکت می‌کند، در چنین حالی زن باید بداند که وقت معلوم و ساعت موعود فرا رسیده و مسافرش به مقصد دنیا حرکت دارد، این زمان، سخت‌ترین ساعات، بدترین حالت و پررنج‌ترین دقایق زندگی مادران است.

در ادامه بخوانید: درمان افسردگی با گیاهان دارویی

 

کمر درد زن تازه‌زا

پیشنهاد 1:

برای تسکین درد کمر خانمی که تازه فارغ شده است، باید مغز قرص کمر را نرم بسایید، بعد با زرده‌ تخم‌مرغ، کمی زردچوبه و چند عدد خرمای له‌ شده، مخلوط کنید و بر کمر او ببندید.

پیشنهاد 2:

گل بومادران و گل بابونه‌ شیرازی را با هم بپزید و بر کمر ضماد کنید.

پیشنهاد 3:

مومیایی یا جوهر گنه‌ گنه را در روغن بادام تلخ مخلوط کرده و بر کمر بمالید.


با خواص گیاهان موثر در مشکلات بارداری بیشتر آشنا شوید

 

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *