انواع عصرانه ساده و خوشمزه برای مهمانی عصرانه

عصرانه و مهمانی عصرانه، بهانه ای برای دورهم جمع شدن دوستان و بستگان است. در این مهمانی ها، غذاهای ساده ترتیب داده می شود تا وقت بیشتری برای باهم بودن و گپ زدن به دور از هیاهو و سختی مهمانی های شبانه و یا تجملاتی فراهم شود. در این پست پس از ذکر نکاتی در خصوص اهمیت عصرانه، به معرفی انواع عصرانه و غذاهای سبک، جدید و خوشمزه می پردازیم.

عصرانه

از اصول مهم تغذیه صحیح، مصرف میان وعده های مناسب می باشد. در مورد مصرف میان وعده، برخی نکات را به خاطر داشته باشید:

  • عصرانه و شام، دو وعده غذایی جدا از هم می باشند. سعی کنید حتما شامی سبک میل کرده و با معده کاملاً خالی نخوابید.
  • مصرف میان وعده برای کودکان، افراد لاغر، ورزشکاران و زنان باردار بیش از سایر افراد توصیه می شود و معمولاً بین وعده های اصلی غذا خورده می شود.
  • مصرف نان سبوس دار به دلیل اینکه سرشار از غلات است برای عصرانه مناسب است، همچنین پنیر به همراه مربا و گردو یا سبزیهایی مثل هویج، گوجه‌فرنگی و خیار، آجیل و نوشیدن شیر بسیار مناسب هستند حتی می توان آن را با میوه های آبدار مانند خربزه و هندوانه مصرف کرد.
  • سعی کنید خود و فرزندانتان را به خوردن مواد غذایی صنعتی مانند کیک، بیسکویت، چیپس، پفک، بستنی، ژله و پاستیل عادت ندهید و این موارد را از تغذیه روزانه به تدریج حذف کنید و از خوراکی های ذکر شده در بالا استفاده نمائید.

بادمجان شکم پر

بادمجان پرشده به سبک ایتالیائی از میان وعده هایی است که ماده اصلی آن را بادمجان تشکیل می دهد که از صیفی جات بسیار پرطرفدار است و  به روشهای مختلف در غذاها، سالادها و ترشیجات استفاده بسیار می شود. ایتالیائی ها به خوردن غذاهای تند معروف هستند که در تهیه این میان وعده، از سس ایتالیائی استفاده شده است …
بادمجان پرشده

مرغ یونانی پرشده

مرغ پرشده یونانی از میان وعده هایی است که تهیه آن ساده بوده و وقت گیر و خسته کننده نمی باشد. از این میان وعده تهیه شده با مرغ، می توانید یک مهمانی عصرانه عالی را برگزار کنید. از آنجایی که در تهیه آن از مرغ استفاده می شود و گوشت مرغ نیز خواهان بسیاری دارد لذا برای هر رده سنی، به عنوان یک غذای لذیذ به حساب می آید…
عصرانه مرغ پرشده یونانی

عصرانه دلمه بادمجان 

دلمه بادمجان از میان وعده هایی است که ماده اصلی آن را بادمجان تشکیل می دهد که از صیفی جات بسیار پرطرفدار است و  به روشهای مختلف در غذاها، سالادها و ترشیجات استفاده بسیار می شود. در این غذا درکنار بادمجان از سبزی ، برنج و رب نیز استفاده می شود…
دلمه

عصرانه کدو رولی فلفلی

کدو رولی فلفلی از میان وعده هایی است که به راحتی می توانید آن را تهیه و در یک مهمانی عصرانه باشکوه، از مهمانانتان پذیرائی کنید. از آنجایی که در تهیه این میان وعده نسبتاً فلفلی از گوشت چرخ کرده استفاده می شود لذا در میان کودکان و جوانان نیز پرطرفدار خواهد بود.
عصرانه کدو رولی

فلفل دلمه پرشده با استیک پنیری

از میان وعده هایی که در تهیه آن از فلفل دلمه استفاده می شود فلفل دلمه پرشده با استیک پنیری است  که سه ماده اصلی آن را فلفل دلمه، گوشت استیک و پنیر پیتزا تشکیل می دهد که هر سه این خوراکی ها بسیار پرطرفدار بوده و در کنار هم نیز قطعاً ترکیب بسیار خوشمزه ای را به وجود می آورند…
فلفل دلمه و استیک پنیری

سوشی یونانی

سوشی یونانی که می توان به عنوان یک سوشی سبزیجات از آن نام برد، رول خیار پرشده با مواد ساده می باشد. این سوشی یکی از ساده ترین و در عین حال یک عصرانه مفید و مقوی با ظاهری زیبا مخصوصاً برای کودکان می باشد. نکته خوب این سوشی مخصوصاً برای گیاهخواران، عدم استفاده از گوشت در این عصرانه می باشد.
سوشی یونانی

میان وعده نان کدو و پنیر چدار

عصرانه نان کدو و پنیر چدار از عصرانه هایی است که بدون گوشت تهیه می شود، کاملاً سالم و ساده تهیه شده و باب میل همه افراد در هر رده سنی می باشد. در تهیه این نان از سبزیجات و پنیر استفاده می شود. می توانید این عصرانه را به تنهایی و یا با هر نوع سوپ یا آش میل نمائید.
عصرانه نان کدو