طرز تهیه انواع سوپ های ایرانی و خارجی

سوپ ، آش یا شوربا به غذایی مایع که عموماً گرم است گفته می شود که از گوشت، سبزیجات، صیفی جات ، آب و یا لبنیاتی چون شیر، ماست و کشک درست می شود. در این پست به معرفی انواع سوپ و آش های ایرانی و خارجی با مواد در دسترس و طرز تهیه ساده می پردازیم.

سوپ  گوجه فرنگی و فلفل قرمز

سوپ گوجه از نوع تند بوده که طرفداران خاص خود را دارد و به سادگی قابل تهیه می باشد و از دسته سوپ های ایتالیایی است. استفاده از ریحان، فلفل قرمز، گوجه فرنگی و پنیر ترکیبی فوق العاده را به دست می دهد.

سوپ گوجه و فلفل قرمز

آش عدس و هویج

آش عدس از آش های پرطرفدار بوده که به سادگی قابل تهیه می باشد که به دلیل پوره شدن مواد درون آن به راحتی برای هر طیفی از افراد قابل استفاده است. نکته مهم آش عدس استفاده از فلفل و زیره است. از آنجایی که عدس جزء غذاهای سرد محسوب می شود سردی عدس را زیره و فلفل از بین می برند.

سوپ عدس و هویج

آش بروکلی و پنیر

آش بروکلی از آش هایی است که کاملاً با سبزیجات تهیه می شود. در تهیه این آش از انواع سبزیجات مانند کلم بروکلی، کرفس، تره استفاده می شود. بر خلاف آش های ایرانی که از کشک و یا ماست برای طعم دادن به آش استفاده می شود در این آش از پنیر استفاده می شود.

آش بروکلی

سوپ قارچ و خامه

سوپ قارچ و خامه بدون گوشت تهیه می شود. قارچ به تنهایی می تواند جایگزین خوبی برای گوشت بوده که مضرات گوشت را نیز ندارد. علاوه بر قارچ  از انواع سبزیجات و خامه استفاده می شود و به همین دلیل می تواند مورد علاقه کودکان و جوانان قرار بگیرد.

سوپ قارچ

سوپ بیکن و خامه ترش

آش بیکن و خامه ترش مشابه سوپ شیر بوده اما در تهیه آن از جو ستفاده نمی شود بلکه مواد درون آن به صورت پوره شده می باشد و لذا برای هر رده سنی به راحتی قابل استفاده است. ترکیب شیر، گوشت ، انواع سبزیجات، خامه ترش همراه با سیب زمینی رنده شده سوخاری  ( هش براون ) مزه ای اعجاب انگیز به همراه دارد.

سوپ بیکن و خامه ترش

آش مرغ و سیب زمینی پوره شده

این شوربا، ترکیبی از مرغ، سیب زمینی و انواع ادویه ها می باشد. ترکیب عسل و خامه با ادویه های تند، طعمی جدید و لذت بخش به وجود می آورد لذا پخت و امتحان کردن آن خالی از لطف نخواهد بود.

سوپ مرغ و سیب زمینی