طرز تهیه انواع سالاد یا سبزیانه

سالاد یا سبزیانه ( معادل آن در زبان فارسی )، ظرفی شامل مخلوطی از قطعات ریز شده غلات، صیفی جات و عموماً انواع سبزیجات می باشد که معمولاً در دمای اتاق یا به صورت سرد سرو می شوند اما برخی از انواع آن مانند سالاد سیب زمینی که مخصوص جنوب شرقی آسیا است به صورت گرم سرو می شوند. در این پست به معرفی انواع سبزیانه های ایرانی، خارجی و ساده می پردازیم.

سالاد بادمجان

سبزیانه بادمجان معرفی شده بدون گوشت می باشد. بادمجان از صیفی جات بسیار پرطرفدار می باشد، از همین رو سالاد بادمجان طرفداران بسیاری دارد و مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. در این پست به معرفی دو نوع ساده با استفاده از بادمجان می پردازیم که در تهیه آن ها علاوه بر بادمجان، سایر صیفی جات و سبزیجات نیز به کار برده می شوند.
سالاد بادمجان

سالاد تن و لوبیا سبز

سبزیانه تن ماهی که عموماً از تخم مرغ، انواع سبزیجات، تن ماهی، زیتون و سیر تشکیل شده است بسیار مغذی حاوی انواع ویتامین ها، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن و سایر مواد مورد نیاز بدن می باشد و می تواند به خوبی جایگزین مناسبی برای یک وعده غذایی کامل باشد.
سالاد تن ماهی و لوبیا سبز

سالاد اسفناج و گوشت نمک سود

ماده غذایی اصلی سبزیانه اسفناج ، اسفناج و گوشت می باشد و سرشار از خاصیت  است. اسفناج گیاهی حاوی انواع ویتامین ها، آهن، پروتئین، کلسیم و بسیاری مواد مفید برای بدن، پوست و مو می باشد. این سبزیانه که جزء اصلی آن را اسفناج تازه تشکیل می دهد برای افراد دچار کم خونی مفید می باشد.
سالاد اسفناج

سالاد کوسکوس ( بلغور عربی )

کوسکوس در واقع نوعی بلغور گندم است که یک غذای اصلی و پر استفاده در شمال آفریقا،برخی کشورهای عربی و اروپایی می باشد. می توانید از این سبزیانه خوش طعم و خوش عطر به جای پلو و خورش و پاستاهای مختلف استفاده نمایید. همچنین می توان آن را کاملا رژیمی استفاده نمود و یا می توان از گوشت مرغ در تهیه آن استفاده نمود.

سالاد کوسکوس

سالاد ژامبون و کاهو

سبزیانه کاهو از دسته سالادهایی است که به راحتی و در هر زمان می توان آن را تهیه نمود که به لحاظ املاح و مواد پروتئینی، مغذی می باشد. از دیگر موارد قابل توجه سبزیانه کاهو ، استفاده از میخک یا گیاه درمنه است که بسیار مفید بوده و هر دو در درمان سرطان نقش به سزایی دارند. 
سالاد کاهو

سالاد نخود و پنیر کبابی

در تهیه سبزیانه نخود از گوشت استفاده نمی شود و از حبوبات و صیفی جات استفاده می گردد. طرز تهیه سبزیانه نخود بسیار ساده بوده و به راحتی میتوانید در منزل تهیه نمایید و میتوانید آن را به عنوان عصرانه و یا جایگزین شام، استفاده کنید.
سالاد نخود و سبزیجات

سالاد سبزیجات

سبزیانه سبزیجات که صرفاً از کاهو و انواع سبزیجات معطر تهیه می شود کاملا رژیمی و مناسب می باشد و میتوانید به عنوان عصرانه سالم و یا جایگزین شام، آن را به راحتی در منزل تهیه نمایید.
سالاد سبزیجات

سالاد آمالفی ( تهیه شده از دانه کاج یا بادام زمینی )

آمالفی که ماده غذایی اصلی آن را دانه کاج خوراکی یا بادام زمینی تشکیل می دهد سبزیانه رژیمی بسیار مناسبی برای افراد چاق و یا افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند می باشد . این ترکیب، کم چربی بوده و حاوی هیچ نوع قندی نمی باشد لذا برای همه افراد مناسب می باشد. از طرف دیگر نیازی به استفاده از نمک در آن وجود ندارد.

سالاد آمالفی

مطالب زیر را حتما بخوانید

خواص گیاهان
زیبایی مو
ماسکهای گیاهی