انجیر و فواید آن

انجیر و فواید بیشمار آن

سلام دوست عزیز دوستدار طبیعت؛

انجیر از میوه هایی است که دارای خواص و فواید بسیار زیادی می باشد . این میوه شامل مقادیر زیادی از ویتامین ها و آهن می باشد و برای افراد کم خون توصیه می شود. همچنین انجیر سرشار از کلسیم و پتاسیم بوده و لذا میوه ای مطلوب در افزایش تراکم استخوان می باشد. به علاوه از قسمتهای مختلف درخت انجیر در صنعت و نیز در درمان بسیاری از بیماریها مانند درمان زخمها، درمان اسهال، از بین بردن مشکلات تنفسی، مشکلات کلیه و مثانه، درمان یبوست، ورم لثه و دهان، درمان ترکهای پوست، نسخه های گیاهی از بین بردن موهای زائد و موارد بسیار دیگری استفاده می شود. در این مقاله با ما باشید تا با ویژگی ها و فواید این میوه آشنا شوید.

 

تیره گیاه :   .Ficus Carica L

نام انگلیسی گیاه :   Common Fig  tree

نام فارسی گیاه :  درخت انجیر

انجیر و خواص آن

ویژگی های ظاهری درخت انجیر

درخت انجیر دارای انواع فراوانی است که به تفاوت در نواحی مختلف کره زمین پراکندگی حاصل کرده ­اند. در بین آنها نمونه­ هائی به ارتفاع کم و انواعی به صورت درخت و یا دارای ساقه بالا رونده، مخصوصأ در نواحی حاره به چشم می­خورد. در ساقه بعضی از آنها، شیرابه شیری رنگ فراوان جریان دارد که به مصارف تهیۀ کائوچو می­رسد.

درخت انجیر، ساقه­ ای به ارتفاع 3 تا 10 متر و شاخه­ های منشعب و کم مقاومت دارد. برگ­های آن دارای پهنک لوبدار و منقسم به 3 تا 5 تقسیم عمیق است. سطح برگهای آن، دارای ظاهر ناصاف و خشن می­باشد. در اعضاء درخت انجیر، شیرابۀ فراوان شیری رنگ با طعم تند و سوزاننده جریان دارد. گلهای آن بر 2 نوع نر و ماده و واقع در جدار داخلی گل آذین گلابی شکل است. قسمت فوقانی محفظۀ گلابی شکل دارای سوراخ کوچکی است که گل­های نر در مدخل آن و در زیر فلس­ های ریز جای دارد. گل­های ماده گل آذین، عموماً در قسمت داخلی محفظه گلابی شکل جایگزین است و از آمیزش این گل­ها، میوه ­های فراوان و ریزی در درون قسمت گوشتدار نهنج تشکیل می­گردد.

بررسی­های دقیق نشان داده است که عمل آمیزش توسط حشرۀ بسیار کوچکی به طول 2 تا 3 میلیمتر صورت می­گیرد. این حشره که تخمگذاری آن در گل­های ماده انجام می­گیرد، دانه ­های گرده را از گل­های نر به گل­های ماده انتقال می­دهد و با این عمل، گل­های ماده تبدیل به میوۀ کوچکی (فندقه) می­شوند که با پایه ­های گوشتدار به دیوارۀ نهنج چسبیده ­اند. ضمنأ در این هنگام، نهنج گل آذین که ظاهر گلابی شکل دارد، تدریجأ گوشتدار و دارای اندوخته ­های فراوان مواد قندی و غیره می­شود.

روشهای بارور کردن درخت انجیر

چون درختان انجیر پرورش یافته به علت گزینشی که طی سال­های متمادی به منظور به دست آوردن میوه مرغوب­تر، در آنها صورت گرفته، تغییراتی حاصل کرده­ اند که در آنها غالبأ گل­های نر مشاهده نمی­شود، از این جهت برای بارور کردن آنها، روش­های مختلفی به کار می­رود که یکی، تکان دادن شاخه­ های درختان وحشی انجیر در یک زمان معین، بر روی شاخه­ های درختان پرورش یافته است که کاپریفیکاسیون (Caprification) نامیده می­شود و یا آنکه میله باریکی را در گل آذین گلابی شکل درخت انجیر وحشی داخل کرده و سپس آن را به درون گل آذین درخت انجیر پرورش یافته وارد می­کنند تا با این عمل، دانه­ های گرده را به گل­های مادۀ گل آذین درخت انجیر پرورش یافته، انتقال دهند.

گل­های ماده انجیر وحشی دارای لارو حشرۀ مذکورند که Blastophago glossorum نام دارد. این لارو پس از آنکه رشد نمود، تبدیل به حشره کامل می شود و چون ضمن خروج از سوراخ فوقانی نهنج، اندام­هایش به دانه­ های گردۀ گل­های نر آلوده می­گردد در نتیجه اگر به درون نهنج میوه درختان پرورش یافته، نفوذ یابد، آنها را بارور می­سازد. تخم­ ریزی حشرۀ مذکور در درون گل آذین درختان پرورش یافته، به این علت که گل­های ماده اینگونه درختان خامۀ بلند دارند، معمولأ میسر نمی­شود.

گاهی برای به دست آوردن میوه مرغوب و اطمینان از انجام عمل لقاح، پایه­ های چندی از انجیر وحشی را در مزارع پرورش درخت انجیر، می­کارند تا انتقال دانه گرده با گل­های مادۀ درختان، مقدور شود. درختان انجیر معمولأ 3 مرتبه در سال، یکی در اواخر بهار، دومی در تابستان و سومی در پائیز میوه می دهند. میو­های پائیزه معمولأ کوچکتر از دو موسم دیگر است. قسمت مورد استفاده درخت انجیر از نظر درمانی، شیرابه درخت (لاتکس)، برگ و میوه آن است.

در ادامه بخوانید:  تهیه کرم های مرطوب کننده گیاهی در منزل

 

محل رویش درخت گردو

منشاء اصلی آن، نواحی مختلف مدیترانه بوده است ولی امروزه به علت پرورش مداومی که پیدا کرده، در اغلب نواحی آفریقای شمالی، سوریه، مصر، منطقه مدیترانه، آمریکای مرکزی، کالیفرنیا، مکزیک، شیلی، آسیای صغیر، ایران و غیره به حالت وحشی درآمده است.

درخت انجیر در غالب جنگل­های نواحی شمالی ایران و سواحل دریای خزر می­روید. در آستارا، مازندران، آذربایجان، کالیبار، اهر، اصفهان، جنوب ایران، شیراز ، کازرون، دالکی، کوه سیوند. خوزستان، خراسان و نواحی دیگر پراکندگی دارد.

خواص انجیر

 

خواص درمانی قسمتهای مختلف درخت انجیر

از میوه انجیر در درمان بیماریهای عضلانی، کمردرد، درمان سرفه، مشکلات دستگاه تنفس، مشکلات روده و مدفوع، درمان لاغری، درمان ترک پوست، از بین بردن موهای زائد، بیماریهای سینه در زنان، زیاد شدن میل جنسی زنان و بیماریهای لثه استفاده می گردد.

شیرابۀ درخت انجیر، طعم تلخ و تند و سوزاننده و اثر مسهلی دارد و چون دارای اثر هضم کننده فیبرین است، از این جهت می­توان عمل آن را شبیه شیره لوزالمعده دانست. ضمناً چون دیاستازهای مختلف دیگر هم دارد از این جهت سابقاً از آن برای ترد و نرم کردن گوشت استفاده بعمل می­ آوردند. در استعمال خارج اگر شیرابه درخت انجیر بر روی زگیل و میخچه اثر داده شود تدریجأ آن را از بین می­برد. در ازمنه قدیم از آن، جهت درمان جذام و بیماری­های جلدی مختلف در حالات مزمن استفاده بعمل می­ آمده است، ضمناً مخلوط آن با زرده تخم مرغ یا روغن، بر روی زخم­ها و اولسرها، به صورت مالیدن اثر داده می­شود.

در کتب قدیم، مصرف جوشانده ساقه­ های جوان درخت انجیر برای رفع آب آوردن انساج (هیدروپیزی) و جوشانده پوست تازه درخت، برای رفع اسهال­ های ساده و خون روی­ها، توصیه شده است. برگ پخته درخت انجیر اثر نرم کننده دارد و سابقاً ازله شده آن به صورت مالیدن، جهت درمان بواسیر استفاده بعمل می­ آمده است . بعلاوه جوشانده برگ انجیر را بر روی تومورها جهت از بین بردن التهاب و احتمالاً درمان آن اثر می­داده ­اند.

سایر خواص درمانی انجیر

انجیر علاوه بر آنکه به علت مطبوع و مغذی بودن، به هر دو حالت خشک و تازه مصرف می­گردد، میوه­ای ملین و نرم کننده است. انجیر خشک، مخلوط با خرما، عناب و کشمش، در فرمول 4 میوۀ مفید، برای رفع ناراحتی­های سینه، وارد می­شود. جوشانده انجیر خشک به صورت تیزان، جهت رفع التهاب مجاری تنفسی و کلیه بیماری­های التهابی، ذات الریه، ذات الجنب، نزله­ های ششی و مثانه، ورم کلیه، سرخک، مخملک، آبله و غیره می­تواند مورد استفاده قرار گیرد. جوشانده غلیظ انجیر خشک، اثر مفید در سرما خوردگی­ های مداوم ظاهر می­کند.

مصرف گرد انجیر بو داده به صورتی که از قهوه استفاده می­شود، برای درمان سیاه سرفه، برونشیت، ذات الریه و رفع نزله، توصیه گردیده است. در بعضی کشورها، مخلوط گرد انجیر خشک و بو داده با قهوه، به طور جاری مصرف می­شود. انجیر خشک، فعالیت اعمال معده و روده را زیاد می­کند از این جهت می­توان از آن، جهت رفع سوء هضم ­ها و بعضی یبوست­ های دیر علاج استفاده درمانی بعمل آورد.

موارد استعمال خارجی انجیر

در استعمال خارج، غرغره جوشانده انجیر خشک در شیر، جهت رفع تحریکات گلو و محفظه دهان در موارد آنژین، ورم لثه و ورم مخاط دهان، اثرات شفابخش ظاهر می­کند. ضماد خمیر انجیر اثر رفع التهاب تومورها را دارد و در سوختگی و سودا، ایجاد تسکین درد و رفع ناراحتی می­نماید.از انجیر نوعی شراب تهیه می­شود که از آن، عرق مخصوصی به دست می­آورند که مورد توجه اعراب است.

انجیر و درمان بیماریها

در ادامه به بیماریهایی که قسمتهای مختلف درخت انجیر در درمان آنها نقش دارد می پردازیم.

 


مطالب زیر را حتما بخوانید

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *